جشن های عید غدیر به صورت باشکوه برگزار شود

جشن های عید غدیر به صورت باشکوه برگزار شود
به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه امامت و ولایت در تبریز اظهار داشت: محلات، مساجد و عمومی باید رنگ و بوی عید به خود بگیرد و در شأن این عید آذین بندی و جشن‌های عید غدیر باشکوه برگزار شود.
 
وی با بیان اینکه پیشوند غدیر رسالت و پسوند آن ولایت و امامت است خاطرنشان کرد: رخداد غدیر تنها یک حادثه تاریخی نیست؛ غدیر تنها یک سرزمین نیست بلکه یک تفکر و نشانه‌ای برای تداوم خط نبوت است.
 
امام جمعه تبریز هدف غدیر را برپایی حکومت عدل الهی دانست و افزود: غدیر یک چشمه است که تا پایان هستی جوشان خواهد بود، روز اکمال دین و اتمام نعمت و موجب خشنودی خداوند متعال است.
 
وی عید غدیر را عید ولایت توصیف کرد و گفت: این عید، عید سیاست و دخالت مردم در امر حکومت و عید مظلومان، مستضعفان و الگوی حکومت اسلامی برای سایر کشورهای اسلامی است.
 
حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم یادآور شد: ولایت مداری درس جاودانه غدیر است، از این جهت این عید را هر چقدر زنده نگه داریم در واقع اسلام را زنده نگه داشته‌ایم.
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر شناخت بیشتر جوانان نسبت به معارف واقعه غدیر گفت: واقعه غدیر نقش بسیار سرنوشت ساز در تعیین مسیر آینده اسلام داشت و این واقعه مهم‌ترین مأموریت دوران رسالت پیامبر اکرم (ص) بود که به جا آورد، مأموریتی که انجام آن به منزله پیام رسالت بود.
 
وی با بیان اینکه مسئله غدیر بسیار مهم است گفت: تعیین جانشینی پیامبر و اعلام رسمی امام علی علیه السلام نقشه‌های منافقین را در آن زمان خنثی کرد.
 
آل‌هاشم تصریح کرد: باید در این ایام به احسان و انفاق توجه ویژه از سوی مؤمنان و پیروان حضرت علی (ع) وجود داشته باشد و با نیت‌های خیر از نیازمندان دست‌گیری داشته باشیم.

اخبار مرتبط

کمترین توقع مردم شربیان، حضور یک پزشک دائم در درمانگاه است

برگزاری جشنواره قرآن و عترت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در کرمانشاه

۶۲۰۰ نفر دامغانی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha