روز عرفه کلاس خداشناسی است

روز عرفه کلاس خداشناسی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حمید رفیعی عصر سه شنبه در مراسم دعای روز عرفه که در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: رشد و ارتقا مردم در دعا خواندن است اما این دعا صرفاً به مسکن، قرض و ازدواج تعلق نمی‌گیرد بلکه در واژه واژه دعای عرفه به مسائل انسانی و معرفتی اشاره می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: تمام گناهان ما به علت عدم اتصال به خداوند است لذا امام حسین (ع) در دعای عرفه مفاهیم اتصال به خداوند را آموزش می‌دهند.

وی روز عرفه را کلاس کامل توحید و خداشناسی عنوان کرد و افزود: خداوند مشتاق ماست به طوری که می‌فرمایند اگر مردم شوق من را برای هدایتشان درک می‌کردند همان لحظه جان می‌دادند.

حجت السلام رفیعی با اشاره به دوری چند ساله مردم از حرم ائمه اطهار در عراق، آن را امتحان الهی دانست و گفت: در روز عرفه به دنبال گمشده خودمان هستیم تا بتوانیم به حرم ائمه مجدداً دست یابیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: شیعیان از دوری کربلا غمگین هستند لذا در این روز خواهان رسیدن به زیارت مجدد حرم امام حسین هستیم.

وی افزود: خداوند اگر بخواهد زیارت کربلا را به ما بدهد، کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

حجت الاسلام رفیعی بیان داشت: در دعای عرفه خدا را شکر می‌کنیم که در دورانی به دنیا نیامده‌ایم که پیامبر را تکذیب می‌کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی روز عرفه را روز اعتراف و نجات از غم غصه دانست و خاطرنشان کرد: در این روز اقرار می‌کنیم که تمام برکات زندگی از سوی خداوند است و این برکات گناهان ما را پوشانده است.

وی افزود: کسی که نقش و جایگاه ولایت و امامت را بفهمد از عرفه بهره می‌برد زیرا فهم امامت مقدمه اتصال به خداوند است.

حجت الاسلام رفیعی در انتها گفت: باید در روز عرفه ولایت امامان را فهمید تا با دلی سرشار از یقین وارد محرم شویم.

اخبار مرتبط

برگزاری «شب شعر میلاد کریم اهل‌بیت(ع)» در حرم مطهر رضوی

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج سبک زندگی اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha