عید قربان اوج بندگی در برابر پیشگاه الهی است

عید قربان اوج بندگی در برابر پیشگاه الهی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباسعلی گرزین اظهار کرد: عید قربان، عید تقرب به خداوند متعال، قربانی کردن خواسته های نفسانی و همه لذت های غیرتوحیدی است و به این طریق انسان خودش را خالصانه در برابر خداوند متعال، قرار می دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: هر فردی که گذشت بیشتری در مقابل خداوند در برابر هواهای نفسانی خود داشته باشد، مطمئناً دارای مقام بلندتری پیش خدا است.

گرزین عید قربان را عید قبولی عبادات و اوج بندگی در برابر پیشگاه الهی دانست و اضافه کرد: وقتی انسان از همه خواسته های خود در برابر خداوند می‌گذرد، با قبولی عبادات، به او پاداشی بزرگ عطا می‌شود.

وی با بیان اینکه حضرت ابراهیم (ع) در راه خدا از همه چیز خود از جمله فرزندش اسماعیل گذشت، گفت: وقتی خداوند این گذشت و ایثار را دید، علاوه بر مقام نبوت، مقام امامت را هم به ایشان عطا کرد.

گرزین گفت: مردم بیدار ایران توانستند پیام عید قربان را به خوبی از انبیا و حضرت امام خمینی (ره) بیاموزند، چرا که ایشان در مسیر اعتلای اسلام ناب و تحقق انقلاب اسلامی از همه چیز خود گذشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: امام خمینی (ره) در برابر تمامی تهدیدها، تحریم‌ها و تهمت‌ها ایستادگی کردند اما دست از هدف والای خود که تحقق انقلاب اسلامی و اسلام ناب بود، بر نداشتند و خداوند متعال هم ثمره این فداکاری را به ایشان عطا کرد.

وی افزود: ملت ایران هم با تقدیم هزاران شهید در قبل و بعد از انقلاب، جنگ تحمیلی و تحمل کردن ظالمانه ترین تحریم‌های تاریخ که نشان دهنده فداکاری‌ها و ایثارگری‌های آنها بود، نشان دادند که در راه خود راسخ هستند.

گرزین با بیان اینکه مردم به دنبال تحقق اهداف انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) بودند، تصریح کرد: عید قربان واقعی انقلاب اسلامی، را مردم در طول این ۴۲ سال به نمایش گذاشتند و هر روز تلاش کردند تا رضایت خداوند را با تحقق حاکمیت و انقلاب اسلامی به دست بیاورند.

اخبار مرتبط

اجرای «مهرواره اوج» در گلستان

اقدام جهادی قضات گلستانی جواب داد

خانواده شهدا در پیامرسانی سیره و اهداف شهدا وظیفه سنگینی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha