دعای عرفه در فضای باز اکثر مساجد فارس برگزار می شود

دعای عرفه در فضای باز اکثر مساجد فارس برگزار می شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد صادق مهرابی، افزود: برپایی این آئین معنوی با اولویت سلامت مردم با حضور مردم ولایتمدار استان فارس در غالب مساجد همراه با قرائت دعای عرفه به نحو باشکوهی برگزار می‌شود.

وی افزود: هیئات مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی در استان فارس یکی از نهادی‌های است که بهترین همراهی را با ستاد کرونا در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای مناسبات مذهبی داشته است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه دعای عرفه به طور خاص در کلان شهر شیراز برگزار می‌شود، اظهار کرد: برپایی دعای عرفه در برخی از مساجد استان بعد از نماز ظهر و عصر و در برخی نیز از ساعت چهار الی پنج عصر آغاز می‌شود.

حجت الاسلام مهرابی ادامه داد: با همکاری هیأت امنای اماکن مذهبی و مساجد تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب و باشکوه دعای عرفه طبق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت مقررات ابلاغی فراهم است.

وی همچنین به برپایی نماز عید سعید قربان نیز اشاره کرد و گفت: فردا (چهارشنبه) ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح نماز باشکوه عید قربان در حرم حضرت شاهچراغ (ع) به امامت آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برپایی جشن‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی همزمان با عید امامت و ولایت در این استان خبر داد و گفت: کلیه مناسبات دهه امامت و ولایت در این استان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و با رعایت دستور العمل های بهداشتی اجرا می‌شود.

حجت الاسلام مهرابی یادآور شد: مناسبات و مراسم عزاداری دهه محرم در استان فارس نیز با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در فارس اجرایی می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در خاتمه متذکر شد: لازم است، در این شرایطی که مردم با بحران‌های اقتصادی و بیماری کرونا درگیر شده‌اند زمینه ترویج فرهنگ معنویت را در جامعه فراهم و راه رسیدن آرامش مردم با ورود به مباحث معنوی جامعه را هموار کنیم.

اخبار مرتبط

چرا کرونا هنوز به پایان نرسیده است؟

ترخیص داروهای مرتبط با کرونا از گمرک فرودگاه امام (ره) با ورود دستگاه قضا

تزریق ۱۵۱ میلیون دز واکسن کرونا استقبال و حمایت مردم را نشان می دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha