آمار ازدواج در هرمزگان رو به فزونی است

آمار ازدواج در هرمزگان رو به فزونی است

به گزارش سراج24، علی رئوفی با اشاره به اهمیت اجرای صحیح سیاست های جمعیتی عنوان کرد: در گذشته بخاطر وجود برخی شرایط سیاست های کنترل جمعیت به صورت گسترده اعمال شد که عواقب مخرب آن با حرکت کشور به سمت پیری در شرایط فعلی خودنمایی می کند که ضروری است پیشگیری شود. در اسلام به موضوع جمعیت توجه شده است و دین مبین اسلام تاکید ویژه ای بر رسیدگی و توجه به سالمندان جامعه شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، افزود: داشتن شاخص مهم جمعیت به عنوان یک عامل بازدارنده برای هر کشور محسوب می شود و یک قدرت مهم برای کشورها در سطح جهانی است.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل رشد و پیشرفت سریع برخی کشورهای توسعه یافته وجود مزیت مهم جمعیت بالای آنها بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: در صورتی که جمعیت هر کشور به خوبی هدایت، مدیریت و تربیت شود به عنوان عامل رشد جامعه عمل می کند. برای داشتن جمعیت و افزایش آن باید نظام خانواده حفظ و تقویت شود.

وی، اظهار داشت: رشد آمار ازدواج در جامعه به افزایش جمعیت کمک شایانی می کند که ضروری است بسترهای تحقق این مهم برای جوانان مهیا شود. خوشبختانه در سطح ملی و استان هرمزگان آمار ازدواج روند فزونی پیدا کرده و آمار طلاق رو به کاهش است.

رئوفی، خاطرنشان کرد: حذف هزینه های زائد، دوری از تجملات و فرهنگ های غیر ضرور در امر ازدواج کمک شایانی در افزایش آمار ازدواج خواهد داشت. افزایش جمعیت نیازمند کار و تلاش شبانه روزی با اجرای سیاست های درست، تسهیل شرایط ازدواج و تقویت بنیان خانواده است تا نگرانی ها در این زمینه مرتفع شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ فرزند آوری نقش مهمی در بهبود شاخص های جمعیت خواهد داشت.

رئوفی، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی و فرهنگی وظیفه مهم در تسهیل برنامه های بهبود جمعیت دارند که ضروری از با کار و تلاش و فرهنگ سازی این مهم را محقق کنند.

وی گفت: ضروری است با اتخاذ تدابیر مناسب از کاهش جمعیت جوان و فعال کشور در طی سال های آینده جلوگیری کرد و کشور وابسته به استفاده از نیروی کار سایر کشورها طی ۲۰ سال آینده با پیر شدن جمعیت جوان کشور نشود.

اخبار مرتبط

عاملان تیراندازی در بیمارستان شهید محمدی دستگیر شدند

۶۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در هرمزگان اجرا می‌شود

عزاداران حسینی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha