لزوم پرورش مبلغان برای مقابله با مخربان اسلام

لزوم پرورش مبلغان برای مقابله با مخربان اسلام

به گزارش سراج24، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، بعد از ظهر دوشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: از همه کسانی که مسئولیت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان را طی دوره‌های مختلف به عهده داشتند و همه کسانی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند تشکر می‌کنم.

وی ضمن تسلیت شهادت امام باقر (ع) افزود: در روایات مختلف می‌گویند اگر کسی راه درستی را ایجاد کند ثواب انجام دهنده آن راه و مسیر به حساب آن شخص نیز حساب می‌شود از همین جهت هدایت و آموزش جز توفیقات والایی محسوب می‌شود که شامل هر شخص نمی‌شود و اگر خداوند توفیق هدایت را به ما داده چقدر خوب و فرخنده است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر کسی هر کاری را برای شهرت انجام دهد مریض است، تصریح کرد: اگر کسی هم برای اجرت آخرت کاری را انجام دهد یک معاوضه‌گر است از این سو رسیدن به خلوص بسیار سخت است و ریا آنقدر ظریف است که نمی‌توان آن را دید و امیدواریم خداوند توفیق کار با نیت خالص به ما عطا کند.

وی ادامه داد: حقیقتاً باید بگویم از دفتر تبلیغات اسلامی در همه این مدت و عوض شدن مدیران فقط خیر دیدم و مدیران آن یکی پس از دیگری بهتر و فعال‌تر بوده‌اند و همواره نگاه به توسعه بیشتر کارهای فرهنگی بوده و در دفتر تبلیغات قم هم خیلی اقدام مثبت بوده است.

پیشنهاد پایه گذاری مدرسه پرورش مبلغان اسلام

طباطبایی نژاد ضمن تشکر از رئیس سابق دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: انتظار می‌رود دفتر تبلیغات اسلامی در مورد تربیت مبلغ قوی عمل کند زیرا امروز مبلغان نقش تأثیرگذاری در اجتماع دارند و می‌تواند شخص مرجع تقلید هم باشد و نتواند مبلغ باشد.

وی با بیان اینکه امام سخنرانی مراجع تقلید را در کشور پایه گذاری کرد، تصریح کرد: مبلغ بودن یک فن با مایه‌های خاص است و لازم است اشخاص آشنا با قرآن و نهج‌البلاغه را پرورش دهیم؛ مدتی که سوریه بودم آرزوی این را داشتم یک روحانی مبلغ عربی خوب باشد ولی تعداد مبلغان خوب در کشورهای اطراف کم است.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: لازم است مدرسه‌ای برای تربیت مبلغین داشته باشیم همچنان که باید نماینده کشور در کشورهای دیگر نیز باید صحبت کردن بلد باشد و نیاز داریم در همین راستا در کشورهای عربی مبلغان عربی زبان خوبی داشته باشیم که البته زبان مادری این افراد باید عربی باشد.

وی افزود: باید مدرس و مبلغان با زبان‌های خاص پرورش داده شود و مدرسه آن ایجاد شود زیرا امروز تخریب کنندگان هزاران برابر ما هستند و اقدامات تخریب کنندگان گسترده است.

اخبار مرتبط

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

سقوط یک فروند جنگنده در شرق اصفهان/ خلبان و کمک خلبان به شهادت رسیدند

نماینده دادستان:متهم دارای تفکرات تکفیری بوده است/متهم:اقرار میکنم اشتباه کردم

0 نظر

ارسال نظر

capcha