فضای مجازی دیانت و اخلاق را تحت تاثیر قرار داده است

فضای مجازی دیانت و اخلاق را تحت تاثیر قرار داده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمد واعظی بعد از ظهر دوشنبه در آئین معارفه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: اگر در دفتر تبلیغات اسلامی اقدامی شده از نگاه و کمک حجت الاسلام مظاهری بوده زیرا با نامه وی و پدری و عنایت ایشان دفتر تبلیغات در اصفهان حفظ شد.

وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات مکمل حوزه‌های علمیه است، افزود: کار دفتر تبلیغات رصد علمی مسائل جامعه و تلاش برای میدان دادن به طلاب و فضلا است، ابزار و وسیله و در واقع لشکری که دفتر تبلیغات می‌تواند با آنها کار محیطی انجام دهد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: افزایش تعاملات با حوزه‌های علمی که بتواند با هم افزایی اقدامات مؤثر انجام شود می‌تواند برای دو طرف مثبت باشد؛ همچنین دفتر تبلیغات سعی می‌کند عرضه‌های نوین را در مسئله دین شناسایی کند و اگرچه دفتر تبلیغات به عنوان خود شناخته می‌شود ولی یک نهاد چند وجهی است و دامنه مسئولیت بزرگی دارد.

وی با تاکید بر تأثیرگذاری دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه‌های علوم انسانی اضافه کرد: در جنبه‌های تبلیغی و رشد غنای اسلامی و رشد فضای مجازی در عرصه‌های مختلف آن اقدامات جدی در دفتر تبلیغات اسلامی شده و نگاه جدی به بخش فضای مجازی شده زیرا باید نگاه فعالیت جدی به اقتضائات جامعه باشد.

حجت‌الاسلام واعظی با اشاره به اینکه جامعه در معرض تحولات فرهنگی شگرف است، ادامه داد: ۱۰ سال پیش چه کسی فکر می‌کرد این اقبال عمومی به فضای مجازی باشد، فضای مجازی دیانت و اخلاق را تحت تأثیر گذاشته و تبلیغات اسلامی لازم دید که در عرصه‌های نوین ورود کند.

وی با بیان اینکه تبلیغ سنتی و پرورش مبلغ جز موارد ذاتی دفتر تبلیغات است، اضافه کرد: باید نیم نگاهی به عرصه‌های نوین داشته باشیم و یکی از وظایف ما میدان دادن به جوانان است زیرا از جوان گرایی سود کردیم و در همین راستا به حجت الاسلام احمدیان این مسئولیت داده شد.

اخبار مرتبط

دبیر ستاد مرکزی اربعین: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی فرهنگ و تمدن کشور

حضور هدفمند پلیس در فضای مجازی ضروری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha