ممانعت آل سعود از برگزاری حج جنایت بزرگی است

ممانعت آل سعود از برگزاری حج جنایت بزرگی است

به گزارش سراج24 به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی ضمن تبریک عید قربان اعلام کرد: ما به ملت مسلمان یمن و رزمندگان جبهه ها این عید را تبریک می گوییم.

وی افزود: این عید را به همه امت اسلامی تبریک عرض می کنیم و از خداوند می خواهیم که آنرا مایه خیرو برکت و پیروزی امت اسلامی قرار دهد. این عید در حالی فرا می رسد که شرایط سخت و چالشهای زیادی وجود دارد و امت اسلامی از از حوادث زیادی رنج می برد.

رهبر جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: امت اسلامی به همان اندازه که با مخاطرات و مشکلات و چالشها روبرو است، کلیدها و عوامل قدرت هم دارد. امت اسلامی با روی آوردن به خداوند سبحان و متعال می تواند به گشایش برسد.

الحوثی گفت: عید قربان و مناسک و شعائر حج شامل درس های مهمی است که امت اسلامی می تواند خود را به آن تجهیز کند از جمله عزم. مایه تاسف است که نظام ظالم سعودی برای دومین سال مانع از حج می شود و به مسلمان کشورهای اسلامی اجازه برگزاری مراسم حج را نمی دهد. ممانعت رژیم سعودی از برگزاری مناسک حج و محدود کردن آن به حضور نمادین و محدود در داخل سعودی مخالف قرآن است.

وی افزود: آنچه رژیم سعودی انجام می دهد مغایر با اساس فریضه حج است که باید فریضه اسلامی جهانی باشد. مشاهده مشاعر مقدس و مسجد الحرام با حضور اندک حجاج حزن آور است. در حالی مسجد الحرام خالی از حجاج است که نظام سعودی مراکز لهو و فساد را دایر کرده است و این مراکز به فعالیت خود ادامه می دهند.

الحوثی اعلام کرد: رژیم سعودی منحرف حرمت مشاعر مقدس را رعایت نمی کند وحرمت رکن عظیمی از ارکان اسلام را رعایت نمی کند. نظام سعودی حرمت اسلام را رعایت نمی کند. این مشاعر مقدس ملک نظام سعودی نیست و امت اسلامی حق برگزاری آنرا دارند.

وی گفت: اقدامات قهری و باطل در ممانعت از حجم مسلمان دیگر کشورهای اسلامی یکی از جنایات بزرگی است که نظام سعودی در راستای نقش تخریبی خود علیه امت اسلامی انجام می دهد.

 رهبر انصارالله یمن در ادامه اظهار داشت: از جنایات نظام سعودی که در راستای خدمت به دشمنان امت اسلامی است، جنگ آن علیه یمن با نظارت آمریکا و انگلیس علیه ملت مسلمان یمن است.

وی افزود: دشمن جنایت شنیع علیه ملت ما انجام می دهد و آنرا تحت محاصره قرار داده است و مانع از رسیدن غذا و دارو و فرآورده های نفتی و نیازهای زندگی به آن می شود. رژیم سعودی به همراه امارت و دیگر متحدان آنها، به دشمنان امت اسلامی با توطئه هایشان علیه بقیه ملتها در فلسطین، بحرین، سوریه، عراق و دیگر کشورها، خدمت می کنند.

الحوثی گفت: از ملت عزیز می خواهم که از جبهه های جنگ حمایت مالی و نیرو کنند و به مقابله با جنگ متوالی علیه کشور ما بپردازند. از همه می خواهم که همدلی داشته باشند و فقیران را دریابند و روابط برادری را در راستای حفظ جبهه داخلی داشته باشند.

وی افزود: پیروزی های رزمندگان در جبهه البیضاء و دیگر جبهه ها را به ملت یمن تبریک می گویم.

اخبار مرتبط

سازمان ملل بر جنایات ائتلاف سعودی در یمن سرپوش می گذارد

هلاکت ۲۵ عنصر سعودی در «مأرب» توسط ارتش یمن

طی 2400 روز تجاوز ائتلاف سعودی بیش از 13 هزار زن و کودک یمنی کشته و مجروح شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha