عضو اسبق شورای شهر تهران:

درمان معضلات شهری با مدیریت نرم افزاری ممکن می شود / مردم را در مدیریت شهری دخیل کنیم

درمان معضلات شهری با مدیریت نرم افزاری ممکن می شود / مردم را در مدیریت شهری دخیل کنیم

به گزارش سراج24؛ مجتبی شاکری عضو اسبق شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار سراج24، با اشاره به انتخاب شهردار تهران به عنوان یکی از مهمترین وظایف شورای شهر ششم، گفت: تهران به عنوان پایتخت دارای جایگاه ویژه ای است. ارتباط میان شهردار تهران با دولت و مجلس و مجموعه وزرا بسیار حائز اهمیت است. بنابراین شهردار تهران باید بتواند مجموعه ادارات کل پایتخت را هماهنگ کند و مدیریت واحد شهر تهران را شکل دهد.

او با بیان اینکه شهردار تهران باید فردی باشد که تهران را به عنوان ام القری جهان اسلام باور داشته باشد ادامه داد: شهردار تهران باید محدودیت های شهر تهران را بشناسد.همچنین باید با پدیده مهاجرت آشنا باشد و بداند تهران ظرفیت جمعیت ۶ میلیون را به طور منطقی دارد اما در حال حاضر در روز بیش از ۱۰ میلیون در تهران تردد می‌کنند و در شب تهران ۸ میلیون جمعیت دارد که بحث مسکن و آلودگی محیط زیست آنها مطرح است.

این عضو اسبق شورای شهرتهران داشتن رویکرد مدیریت نرم افزاری از سوی شهردار آینده تهران بسیار مهم عنوان کرد وبا تاکید بر اینکه درمان معضلات شهری با مدیریت نرم افزاری ممکن می شود گفت: رویکرد مدیریت نرم افزاری از دیگر مواردی است که در انتخاب شهردار آینده تهران باید مورد توجه قرار گیرد چرا که تکنولوژی های روز برای اداره شهر تهران لازم است و شیوه های سنتی برای شهروندان کفایت نمی کند.

شاکری ادامه داد: شهردار تهران باید آشنا به فناوری های نوپدید باشد تا بتواند در زمان کوتاه، دقیقترین وضعیت پاسخگوی مطالبات مردم را داشته باشد. 

به گفته شاکری شهردار آتی تهران باید تجربه مدیریت شهری داشته باشد و بتواند تهران را مدیریت کند.

 او  همچنین  دخیل کردن مردم در مدیریت شهری را ضرورتی  بسیار مهم دانست وگفت: دخیل کردن مردم در مدیریت شهری قطعا بسیار مهم است و می تواند به افزایش اعتماد عمومی مردم کمک کند. همکاران شهردار، شهروندان تهرانی هستند و شهردار بدون همکاری آنها نمی‌تواند کار انجام دهد، همانطور که رییس جمهور نمی‌تواند بدون مردم کار را پیش ببرد. نقش شهردار تهران مانند نقش رییس جمهور برای تهران است و مردم هم با مطالبگری و هم با مشارکت و ارائه راه حلها باید شهردار را در اداره شهر کمک کنند.

اخبار مرتبط

زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد

شهردار تهران خواستار تعاملات کاربردی‌تر میان شهروندان امت اسلامی شد

مشکلی در پرداخت حقوق و دستمزد نداریم/ 1200 حساب تبدیل به حساب خزانه واحد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha