ایلام نیازمند سرمایه گذاری برای خدمات رسانی به زائران اربعین است

ایلام نیازمند سرمایه گذاری برای خدمات رسانی به زائران اربعین است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار صبح دوشنبه در دیدار با دبیر ستاد اربعین آستان قدس رضوی اظهار کرد: آستان قدس رضوی در احداث استراحتگاه‌های بین راهی در مسیر اربعین کمک کند چرا ایجاد این استراحتگاه‌ها می‌تواند در کاهش تصادفات و رفاه زوار بسیار موثر باشد.

وی گفت: زیرساخت‌های مهران در این سال‌ها روند رو به رشدی داشته است، زمانی بود که هیچ امکانات و تأسیساتی در مرز مهران وجود نداشت، هم اکنون مرز مهران در وضعیت مناسبی به سر می‌برد و نقش آستان قدس بسیار تأثیرگذار است و هر چه رو به جلو می‌رویم انتظار زوار نیز بیشتر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: بخش عمده‌ای از پذیرایی در اربعین در عراق خود ایرانیان هستند که در عراق موکب هایی می‌زنند، نیاز است بیشتر فعالیت‌های خود را در داخل کشور متمرکز کنیم.

وی ادامه داد: در استان ایلام نیاز به سرمایه گذاری برای احداث ایستگاه‌ها و موکب‌های ثابت و دائمی برای پذیرایی از زوار دارد و با توجه به وضعیت کرونا بهترین فرصت برای ایجاد زیرساخت‌ها و سرمایه گذاری ها در مهران ایجاد شده است.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه مهران هم دروازه عتبات عالیات است و هم دروازه ورود میهمانان عراقی به کشور و زوار امام رضا (ع)، بیان کرد: بسیاری از زوار به صورت پیاده برای زیارت امام رضا (ع) می آیند و زیرساختی برای خدمت رسانی به این زوار نداریم، آستان قدس می‌تواند در این خصوص زائرسراهایی در استان ایجاد کند و از زوار عراقی امام رضا (ع) پذیرایی کند.

وی اضافه کرد: در مسیرها و راه‌های استان تا مرز مهران استراحتگاه مناسبی برای رانندگان نداریم و با توجه به خستگی ممکن است باعث ایجاد تصادفات شود، نیاز به استراحت گاه دائمی برای زوار احساس می‌شود.

اخبار مرتبط

آیت‌ الله‌ علم‌ الهدی: گرانی و مشکلات اقتصادی با همراهی همه قوا قابل حل است

لزورم همیاری مردم در اجرای طرح تفصیلی شهری در منطقه کن

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»

0 نظر

ارسال نظر

capcha