خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است

خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است

به گزارش سراج24، رستمعلی رفیعی آتانی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: نقطه اتکای انقلاب، مردم هستند این محرومان بودند که در صحنه‌های مختلف انقلاب حاضر شدند و با ایثارگری برای دفاع از کشور و انقلاب حرکت کردند.

وی ادامه داد: وقتی بدن امام حسین (ع) در روز عاشورا دیده شد، زخم‌های زیادی بر بدن ایشان بود که همه این زخم‌ها تازه بود و تنها زخمی که تازگی نداشت، اثر به دوش گرفتن کیسه کمک‌های مردمی بود.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) محل خدمت به نیازمندان است، محل خون دل خوردن برای محرومان است.

وی افزود: امروز خط مقدم مبارزه با دشمن کمک به محرومانی است که در جنگ اقتصادی دشمن بیشترین آسیب را دیده‌اند و امدادگران مرهم زخم‌های این جنگ نابرابر هستند.

رفیعی آتانی عنوان کرد: انقلاب برای خدمت به مردم به خصوص محرومان بود و اگر امروز به مردم خدمت می‌کنید بدانید که به اصل اساسی انقلاب عمل می‌کنید از این رو خدمت به محرومان اساس کار انقلابی است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه جز خدمت بی منت به مردم کار دیگری ندارد، انقلاب کردیم که محرومیت زدایی کنیم، اگر دست اجانب را کم می‌کنیم برای آسایش و امنیت مردم است.

فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین اظهار کرد: خدمات کمیته امداد در اقصی نقاط کشور دیده می‌شود و لبخند بسیاری بر لبان محرومان نشانده است، خدماتی که در سکوت و با نیّت رضای الهی ارائه می‌شود.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر قریب به ۳۲ هزار خانوار با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت تحت حمایت داریم که به مددجویان علاوه بر مستمری، خدمات جانبی مانند درمان، فرهنگی و اشتغال ارائه می‌شود.

مهرعلی حق گویان تصریح کرد: سال گذشته برای خانواده مددجوی پنج نفره و بالاتر، مبلغ ۵۴۰ هزار تومان مستمری و یارانه پرداخت می‌شد اما خوشبختانه در سال جاری با تلاش‌های ریاست کمیته امداد و همراهی دولت و مجلس این رقم به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر ۹ هزار دانش آموز تحت حمایت داریم که به طور میانگین یک سوم آنها یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند و در حال حاضر برای ایتام به طور متوسط ماهیانه قریب یک میلیون تومان از سوی حامیان بزرگوار به حساب ایتام، واریز می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: سال گذشته با ایجاد بیش از هشت هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی، رتبه نخست را در ایجاد اشتغال در کشور کسب کردیم که برای سال جاری نیز برنامه اشتغال زایی را با قوت ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال برای محرومان، بسته تشویقی در حال اجرا داریم که بر اساس این بسته حمایتی در سال گذشته، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به ازای اشتغال هر مددجو به کارفرمایان پرداخت می‌شد که در سال ۱۴۰۰ انتظار می‌رود این تسهیلات قرض الحسنه افزایش یابد.

حق گویان یادآور شد: تعامل خوبی میان امداد و سپاه وجود دارد و امروز در آخرین همکاری تلاش می‌کنیم تا تعداد حامیان را افزایش دهیم تا بتوانیم خدمات شایسته ای به نیازمندان و محرومان ارائه کنیم.

اخبار مرتبط

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

دادگاه متهم حادثه تروریستی حرم رضوی برگزار شد

انهدام یک تیم تروریستی در بانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha