استعفای «الحریری» سرآغاز بحران است

استعفای «الحریری» سرآغاز بحران است

به گزارش سراج24، رسانه‌های مختلف لبنان در ۲۴ ساعت گذشته به رویدادهای مختلفی پرداختند که سرخط خبری آنها بدین شرح است:

روزنامه الأخبار با انتشار مطلبی اعلام کرده است: جست و جو برای پیدا کردن گزینه‌های جایگزین الحریری آغاز شده است. میقاتی مخالف پذیرش نخست وزیری است.

این روزنامه در مطلبی دیگر تأکید کرده است: انصراف حریری از تشکیل دولت، حرکت به سمت تشکیل انتخابات پارلمانی بود. او با موضع گیری علیه حزب الله، کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرد. آمریکا و فرانسه خواهان اکثریت ضد حزب الله در انتخابات پیش رو هستند.

روزنامه الأخبار همچنین افزوده است: هدف اصلی تغییرات در سیاست خارجی عربستان زمینه سازی برای تغییر قدرت در این کشور و جانشینی سلمان توسط پسرش است.

روزنامه نداء الوطن گزارش داد: جامعه بین المللی مداخله می‌کند و روی برگزاری انتخابات حساب بازکرده است. برگزاری انتخابات در موعد خود آغاز مرحله تغییر واقعی و بازسازی نهادها تا انتخاب رئیس جمهوری بعدی است.

روزنامه البناء در مطلبی نوشت: جهان، الحریری را نادیده گرفت و دعوت به تسریع در تشکیل دولت کرد. میقاتی با حمایت فرانسه پیشگام است.

این روزنامه در مطلبی دیگر نوشته است: دو گزینه پیش روست: ۱. معرفی یک شخصیت سنی دیگر که با توجه به مخالفت حریری، کسب حمایت از طایفه سنی دشوار است و ۲. ادامه دولت پیشبرد امور حسان دیاب.

روزنامه الجمهوریه نوشت: انصراف الحریری، بحران را به آغاز خود برد / نشانه‌ها از نبود توافق بر سر گزینه جایگزین حکایت دارد.

این روزنامه در ادامه عنوان کرده است: مساله اصلی در داخل و خارج از لبنان این است که چه جریانی اکثریت پارلمان بعدی را کسب می‌کند.

اخبار مرتبط

حمله به مساجد، انتقام شکست آمریکا در افغانستان است

تمجید دختر چگوارا از ایران، سوریه، لبنان و اسرای «تونل آزادی»

لبنان از احتمال فرو رفتن تمام شهرهای این کشور در خاموشی خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha