آغاز مسابقات قرآنی دانش‌آموزان سراسر کشور در مشهد

آغاز مسابقات قرآنی دانش‌آموزان سراسر کشور در مشهد

به گزارش سراج24، محمدرضا مسیب‌زاده ظهر شنبه در حاشیه مراسم آغازین سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که این دوره از مسابقات در ۲ بخش آوایی و پژوهشی به میزبانی استان‌های خراسان رضوی و سمنان برگزار می‌شود، اظهار کرد: بخش دانش‌آموزی مسابقات در ۱۴ رشته قرآن، عترت و نماز برگزار می‌شود که رشته‌های تفسیر، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، احکام، انشای نماز، قرائت، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی، حفظ پنج جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۲۰ جز، حفظ کل، مداحی و اذان، رشته‌های این مسابقات در بخش پسران و دختران است.

وی ادامه داد: مسابقات قرآن، عترت و نماز، یکی از بهترین زمینه‌ها برای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و توانمندسازی فرهنگیان بوده و زمینه‌ای است تا بتوانیم حس انس و الفت دانش‌آموزان را به حوزه دین و قرآن پیوند بزنیم.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، مسابقات قرآنی را عاملی برای توسعه و تعمیق باورها و اعتقادات دانش‌آموزان دانست و افزود: فعالیت‌های تربیتی قرآنی می‌تواند به سلامت جسمی و روانی دانش‌آموزان و ایجاد آرامش روحی و روانی آنان کمک کند.

وی با بیان این که خراسان رضوی میزبان بخش آوایی و استان سمنان، برگزار کننده بخش پژوهشی مسابقات دانش‌آموزان است، خاطرنشان کرد: با وجود بیماری کرونا، بیش از ۷.۵ میلیون دانش‌آموز و فرهنگی از مرحله نخست در سطح مدارس تا مرحله کشوری در این مسابقات شرکت کردند که به توجه به شرایط شیوع این بیماری، در واقع امسال مسابقات را به خانه دانش‌آموزان برده‌ایم.

مسیب‌زاده اضافه کرد: سی و نهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در بخش آوایی به صورت مجازی به مرکزیت مشهد از شنبه ۲۶ تا ۳۱ تیرماه و بخش پژوهشی این دوره از مسابقات از دوم تا هفتم مرداد ماه در سمنان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

فرمانده نیروی هوایی ارتش: دانشجویان جایگاه تحقق گام دوم انقلاب را ترک نکنند/ همسر شهید فلاحی: به تصمیم شهید فلاحی افتخار می‌کنیم

ظرفیت‌های 7 استان برای خدمت به زائران دهه پایانی صفر در مشهد به کارگیری می‌شود

این جنایت در حریم امن رضوی محکوم است/ حادثه امروز را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha