تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن برکت تا پایان شهریور محقق خواهد شد

تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن برکت تا پایان شهریور محقق خواهد شد

به گزارش سراج24، محمد مخبر، در حاشیه مراسم «شکرانه تحقق ۱۰۰ روستای بدون بیکار» با عنوان این مطلب که خط تولید واکسن برکت کاملاً فعال است، افزود: اگر مشکلی در تولید پیش نیاید فکر می‌کنم بتوانیم به وعده‌ها عمل کنیم.

وی با بیان اینکه تا امروز هیچ مشکلی در خطوط تولید نداشتیم، گفت: با توجه به اینکه خط یک تولید واکسن در اوایل اردیبهشت راه اندازی شد، پیش بینی کرده بودیم که از خرداد تولید واکسن را آغاز کنیم.

مخبر با بیان اینکه انتظار بر این بود که در خرداد تولید ۳ میلیون دوز واکسن آغاز شود، افزود: از ۲۵ خرداد تا ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۰ بیش از ۳ میلیون دوز واکسن تولید و ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دوز تحویل شده است.

مخبر افزود: ظرف امروز یا فردا نیز ۲۰۰ هزار دوز واکسن دیگر تحویل می‌شود و تا آخر این هفته ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار دوز دیگر تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه خط یک تولید واکسن در هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز است و به مرور تحویل وزارت بهداشت خواهد شد، گفت: مطلبی در ذهن برخی شکل گرفته که چگونه می‌توان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز، تا شهریور امسال ۵۰ میلیون دوز تحویل داد. این مسائل در حالی مطرح می‌شود که ما دارای سه خط تولید هستیم.

مخبر افزود: خط یک تولید واکسن که راه اندازی شده تاکنون ۳ میلیون دوز تولید کرده و تولیدش ادامه دارد.

وی اضافه کرد: خط دو با تکیه بر تلاش دانشمندان راه افتاده و اکنون در حال تست راه اندازی است و تا هفته اول مرداد به بهره برداری می‌رسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: خط دو نیز هفته‌ای ۲ میلیون دوز واکسن تولید و تحویل خواهد داد.

مخبر با بیان اینکه خط سه تولید واکسن نیز تا پایان مرداد راه اندازی می‌شود، افزود: این خط هفته‌ای ۶ میلیون دوز واکسن تولید می‌کند و این ارقام را که کنار هم می‌گذاریم تولید ۵۰ میلیون دوز تا پایان شهریور محقق خواهد شد.

اخبار مرتبط

کشف ۲ میلیارد تومانی داروهای احتکار شده کرونایی

ورود محموله ۵میلیونی واکسن سینوفارم تا فردا

جزئیات واکسن سربازان/ انجام واکسیناسیون تا پایان شهریور

0 نظر

ارسال نظر

capcha