آغاز پویش واکسیناسیون کامل علیه کووید ۱۹ در جنوب کشور

آغاز پویش واکسیناسیون کامل علیه کووید ۱۹ در جنوب کشور

به گزارش سراج24، حمید سوری گفت: با برنامه ریزی‌هایی که انجام شده درصددیم در مدت ۱۰ روز تا حداکثر دو هفته، پوشش واکسیناسیون را به سرعت بالا ببریم.

وی ادامه داد: روند اپیدمی و طغیانی که ایجاد شد به ویژه در پیک چهارم و در پی آن، پیک پنجم، از خوزستان آغاز شد.

سوری افزود: گزارشاتی از این استان در بهمن ۱۳۹۹ دریافت کردیم و بلافاصله تیم واکنش سریع در آنجا حضور یافت و اقدامات فوری انجام و موجب شد سرعت انتشار ویروس را به بقیه نقاط کشور کاهش دهیم و در برخی موارد، آن را زمین گیر کنیم.

وی اضافه کرد: واریانتی که آنجا غالب شد بریتانیایی بود، اما واریانت‌های دیگر هم به آن اضافه شد و در استان‌های بوشهر و هرمزگان و فارس، واریانت آفریقایی را داشتیم و حتی دلتا. حرکت این ویروس ادامه یافت و جنوب سیستان و بلوچستان رو درگیر کرد.

رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹ افزود: از اواخر هفته سوم و یا چهارم در سیستان و بلوچستان، طغیان‌های اپیدمی را دیدیم و به شمال استان گسترش پیدا کرد.

سوری در ادامه گفت: رنگ کرونایی شهرها، عمدتاً بر اساس تخت‌های بیمارستانی است و شدت بیماری، تابعی از اشغال تخت‌های بیمارستانی است.

وی افزود: رنگ به تنهایی نمی‌تواند مؤید بار بیماری یا مشخص کننده اهمیت مسأله اپیدمی در این منطقه باشد.

رئیس گروه واکنش سریع کووید ۱۹ گفت: خوشبختانه با توزیع انبوه واکسن و تست‌های تشخیصی، به سرعت توانستیم روند را پایین بیاوریم.

سوری افزود: وزارت بهداشت در بسیاری از مناطق کشور به ویژه مناطق جنوبی تصمیم گرفت افراد ۵۰ سال به بالا را در اولویت دریافت واکسن قرار دهد و گروه‌های پر خطر زیر ۵۰ سال هم وارد سیکل واکسیناسیون خواهند شد.

وی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم مشارکت فعال‌تری داشته باشند تا بتوانیم در این پویش موفق باشیم.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha