دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص شعائر دینی مورد توجه قرار گیرد

دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص شعائر دینی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قمی عصر پنجشنبه در سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت‌ها در قم، گفت: ما موالیان اهل بیت (ع) و علاقه مندان به معارف الهی افرادی مسئولیت پذیر هستیم و اجازه نمی‌دهیم احکام و معارف بر روی زمین بماند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: تعظیم شعائر حسینی (ع) تعظیم شعائر الله است و در هیچ ظرف مکانی و زمانی مانند دو ماه محرم و صفر نمی‌شود شعائر حسینی را گرامی داشت.

قمی ادامه داد: ما بچه‌های هیأت تکلیف گریز نیستیم و با مسئولیت پذیری که داریم اجازه نخواهیم داد دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص شعائر دینی بر زمین بماند.

وی تصریح کرد: هیأت، روضه خانگی و ایستگاه‌های صلواتی که سال گذشته تعطیل شد امسال با شکوه بیشتری باید برگزار شوند.

قمی تاکید کرد: ما اهالی هیأت چون مسئولیت پذیر و قانون مدار هستیم اجازه نخواهیم داد تا با تعطیلی آئین‌های دینی در ماه محرم و صفر شعائر الهی تضعیف شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تعظیم شعائر حسینی (ع) عهد امسال هیأت‌های مذهبی با امام عصر (عج) است.

وی یادآور شد: ما امسال در ماه محرم باید تمام ایران را سیاه پوش کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در جهت تعظیم شعائر به کار ببندند.

قمی با بیان اینکه در برپایی آئین‌های دینی تمام پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های درمانی باید لحاظ شود، افزود: حتی اگر مسئولان بهداشتی اجازه برپایی مراسم عزاداری در فضای مسقف را نیز بدهند ما چند روز در فضای باز به اقامه عزا خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های مهم در آئین‌های محرم و صفر، گفت: فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده یکی دیگر از مطالبات مهم مقام معظم رهبری است که توسط هیأت‌های مذهبی دنبال خواهد شد.

سیزدهمین همایش مدیران هیأت‌های محوری و برگزیده کشور و سومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت، امروز به همت جامعه ایمانی مشعر در شهر مقدس قم آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار مرتبط

رهبر معظم انقلاب درگذشت پدر حجت الاسلام محمد قمی را تسلیت گفتند

شهید سلیمانی از سر ایمان برای خدا مجاهدت می‌کرد

کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha