غدیر را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم

 غدیر را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عبادی زاده در نشست هم اندیشی دهه امامت و ولایت هرمزگان اظهارداشت: شرایط ما در استان هرمزگان به واسطه شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی است اما با این وجود نمی توان کاری در رابطه با غدیر انجام نداد، لذا لازم است با ملاحظه مسائل مربوط به کرونا کارها را پیش ببریم.

وی افزود: فضای مجازی فرصتی است که می توان از آن برای تبیین غدیر در جامعه استفاده کرد، قطعا باید از این فرصت بیشتر استفاده شود. امسال همایش غدیر برگزار نخواهد شد لذا بایستی فعالیت ها را در فضای مجازی گسترش دهیم.

برنامه های فاخر در غدیر اجرایی شود

نماینده ولی فقیه در هرمزگان عنوان کرد: بعد از حوزه مجازی در حوزه انعکاس رسانه‌ای هم باید تلاش شود که بسیار دارای اهمیت است؛ برنامه های فاخر باید مورد تشویق قرار گیرد و ثبت شود و همچنین پوشش مناسبی در رسانه‌ها انجام شود.

عبادی‌زاده تصریح کرد: بنیاد غدیر از شهرستان‌های استان غفلت نکند به موازات برنامه‌هایی که در مرکز استان دارد مشابه آن‌ها را در شهرستان‌ها نیز اجرا کند.

وی ادامه داد: مشکلی که در حوزه غدیر داریم این است که نتوانسته‌ایم غدیر را تبدیل به یک فرهنگ عمومی کنیم و به همین دلیل هم هست که در غدیر مردم به صورت رایج پای کار نمی آیند لذا لازم است به سراغ آن‌ها بروید.

اطعام در غدیر سفارش فراوان شده است

حجت الاسلام عبادی زاده ابراز داشت: در بحث اطعام هیچ مناسبتی مانند غدیر نداریم که سفارش و امر شده باشد؛ برای عاشورا دستور نداریم اما برای غدیر روایات فراوانی داریم که توصیه و تاکید شده است که اطعام به صورت جدی دنبال کنند.

وی تاکیدکرد: در بحث غدیر باید توجه داشته باشیم که کار مردمی دنبال شود و اگر مردمی انجام ندادیم کار به صورت پایدار پیش نخواهد رفت و در سالهای آینده به دلیل عدم همراهی ادارات و بنگاه‌های اقتصادی متوقف خواهد شد.

اخبار مرتبط

کرونا ۱۸ البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

پرستار کرمانشاهی با ابتلا به کرونا درگذشت

اردوهای راهیان نور در استان‌های زرد و آبی ممکن شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha