آقای روحانی ژست طلبکار به خود نگیرد

آقای روحانی ژست طلبکار به خود نگیرد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی در خصوص صحبت‌های رئیس جمهور نسبت به برجام و اصل ۶۰ قانون اساسی اظهار کرد: دوران ریاست جمهوری روحانی یکی از مقاطعی است که بیشترین اختیارات به رئیس جمهور داده شد به طوری که رهبری نیز برای پیشبرد امور و کمک به دولت، حمایت‌هایی نیز از این اختیارات داشتند.

وی با اشاره به اینکه در دوره آقای روحانی و خاتمی بیشترین میدان از آن رئیس جمهور بوده است گفت: در دوره روحانی، رئیس جمهور بیشترین آزادی عمل را پیدا کرد تا وزیر خارجه آن مستقیم با وزیر خارجه آمریکا مذاکره کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که در کدام دوره چنین اختیاراتی به دولت و وزرا داده شده بود که وارد میدان شوند؟! ادامه داد: کجای کار آقای روحانی مانعی از سوی رهبری یا دیگر ارکان نظام بوده که خواسته‌های او عملی نشده باشد؟

وی با بیان اینکه آقای عراقچی اعتراف کرد که ما نتوانستیم خطوط قرمز رهبری را در برجام رعایت کنیم گفت: عبور از همین خطوط قرمز باعث شکست در برجام شد.

فلاحی با اشاره به اینکه رهبری فرمودند عجله نکنید؛ اما آقای روحانی عجله کرد و دستور داد سانتیرفیوژها را درو کردند گفت: برای موضوع AFTF وزیر روحانی ۴۱ ماده امضا کرد و ۳۹ مورد هم اجرا کردند، کجا آمدند از مجلس اجازه بگیرند؛ در صورتی که برای توافق‌نامه‌ها باید مجلس نظر می‌داد.

وی عنوان کرد: در خصوص برجام نیز کار را پیش بردند و مجلس دهم آن را بررسی نکرد؛ برخلاف نظر رهبری که فرمودند «بررسی کنید» آنها صرفا برجام را امضا کردند و با کاری که آقای لاریجانی کرد در ۲۰ دقیقه کار برجام از سوی مجلس تمام شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهوری که پرهزینه است و تشکیلات دولتش هزینه‌های چند برابری دارد، مشخص است نمی‌تواند درست کار کند.

وی ادامه داد: متوسط سن کابینه رئیس جمهوری که بالای ۵۰ سال باشد مشخص است که تحرک نخواهد داشت، این دولت نباید بی‌تدبیری‌ها و کم‌کاری‌ها را گردن کس دیگری بیاندازد.

فلاحی با بیان اینکه روحانی ادعا کرد صد روزه مشکلات اقتصادی کشور را حل می‌کند، با این حرف معلوم است که چه گفته است چراکه حرفی غیرعاقلانه بود افزود: او مدعی شد که تمام تحریم‌ها برداشته می‌شود، در مصاحبه اول از اقداماتی که صورت گرفته سخن گفت اما اثر آن کجاست؟ مردم که آنها را ندیدند.

وی با بیان اینکه مشکلات موجود به سوء مدیریت دولت برمی‌گردد گفت: وقتی که دولت دیپلمات را فرستاد وسط میدان در مسقط مذاکره کند، بعد عنوان کرد خزانه خالی است، مشخص است وقتی پشت سربازت را در میدان خالی کنی زمین می‌خوری، این موضوع کجا به دخالت‌های دیگر قوا و رهبری برمی‌گردد؟!

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه این مشکلات به سوء مدیریت‌ها برمی‌گردد و نباید در این زمینه فرافکنی کرد گفت: دولت روحانی نمی‌تواند از پاسخگویی فرار کند؛ هشت سال کشور در دست آنها بوده و هر کاری که خواستند انجام دادند.

وی با بیان اینکه تمام بودجه سالانه کشور در اختیار دولت بود و میزان بسیاری اوراق قرضه فروختند که سررسید آن برای دولت جدید آمده است تأکید کرد: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سر رسید اوراق متعلق به امسال است و همین میزان نیز برای سال گذشته خواهد بود.

فلاحی با اشاره به اینکه دولت صندوق توسعه ملی را خالی کرد بدون اینکه در برخی موارد حسابی پس بدهد گفت: حساب و کتاب پولی که برای کرونا گرفتند را هم پس ندادند، این موارد چیزی است که نظام و مردم باید از آقای روحانی مطالبه کنند، او باید پاسخگو باشد اما حال طلبکارانه دنبال فرار رو به جلو است.

وی خاطرنشان کرد: دولت پس از هشت سال با تمام اختیاراتی که داشت و بیش از اختیاراتی که باید می‌داشت، امروز به جای پاسخگویی ژست طلبکار به خود می‌گیرد که جای تاسف دارد.

اخبار مرتبط

آمادگی همه جانبه برای برگزاری کنگره 4000 شهید روحانی در قم

اثر افزایش دستمزد بر تورم به لحاظ علمی در ایران اثبات نشده است/تدوین بسته تشویقی در مراحل پایانی قرار دارد

کنگره شهدای روحانی ‌۴ خرداد ماه با حضور مهمانان ملی و بین‌المللی در قم برگزار می‌شود‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha