مسئولان باید گلایه و دغدغه‌های مردم را گوش کنند

مسئولان باید گلایه و دغدغه‌های مردم را گوش کنند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری ظهر چهار شنبه در گردهمایی ائمه جمعه خراسان شمالی که در دفتر امام جمعه بجنورد برگزار شد، به تبیین اهمیت پذیرش مسؤولیت در نظام اسلامی و ضرورت شرح صدر در بین مسؤولان پرداخت.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای پذیرش اسلام می‌گشاید.

وی با اشاره به ضرورت برخورداری همه به‌ویژه مسؤولان و مدیران جامعه از شرح صدر، خاطرنشان کرد: هرگاه خداوند بنده‌ای را برای امور بندگانش برگزیند برای این کار سینه‌اش را فراخ می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: بنا به فرموده ائمه اطهار وقتی خداوند کسی را برای مدیریت امور بندگان انتخاب می‌کند به او سعه‌صدر می‌دهد؛ زیرا اگر مسؤول و متولی امور، سعه‌صدر نداشته باشد نمی‌تواند رسالت خود را به‌درستی ایفا کند.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی اظهار کرد: شرح صدر یعنی مسؤول مربوطه از حرف مردم و گلایه‌های آن‌ها عصبانی و ناراحت نشده و از کوره در نمی‌رود و تحمل و قدرت پذیرش او بالا است.

وی با تأکید بر اینکه شرح صدر نیاز ویژه و ضروری مسؤولان به‌ویژه در شرایط فعلی است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که فشارهای اقتصادی، بیماری کرونا، خشک‌سالی و سایر مشکلات دست‌به‌دست هم داده‌اند روشن است که خلق مردم تنگ می‌شود و در چنین وضعیتی اگر مسؤولی هم پاسخ درستی به آن‌ها ندهد، ناراحتی آن‌ها بیشتر می‌شود؛ به‌گونه‌ای که وقتی برای بیان مشکلات و گلایه‌های خود نزد ائمه جمعه می‌آیند ناراحت هستند و احتمال دارد حتی توهین هم بکنند؛ اما ساحت سینه ائمه جمعه باید پذیرای تمام این گلایه‌ها و دغدغه‌های مردم باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: ابزار ریاست و مسؤولیت سعه‌صدر است، ازاین‌رو همه ما باید سعه‌صدر را در خود تقویت کرده تا بتوانیم به رسالت خویش به‌درستی عمل کنیم.

اخبار مرتبط

لزورم همیاری مردم در اجرای طرح تفصیلی شهری در منطقه کن

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»

نبود نظارت و بودجه کافی، مشکل راه‌های روستایی در دیشموک

0 نظر

ارسال نظر

capcha