«اندیشه» و «تفکر» بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س) بود

«اندیشه» و «تفکر» بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س) بود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباسعلی گرزین بعدازظهر چهارشنبه در همایش دختران تراز انقلاب و راهکارهای ترویج عفاف بر اساس سیره حضرت زهرا(س) اظهار کرد: باید کنکاش کنیم که سیره حضرت زهرا (س) در مورد حجاب حیا و غیرت چگونه بوده زیرا قول و فعل معصومین برای ما حجت است و آنها الگوی ما در همه زمینه ها هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: از مهم ترین شاخصه های شخصیتی حضرت زهرا(س) تفکر بود؛ ایشان اهل اندیشه و تعمق بوده و این گونه به مقامات بلند معنوی رسیدند.

وی با اشاره به جایگاه تفکر و اندیشه و ذکر روایت «یک ساعت اندیشه از هفتاد سال عبادت بهتر است»، گفت: اگر انسان اندیشه داشته و تفکر کند از آنجایی که فطرتش الهی است سریع به فطرت خود برمی‌گردد و متوجه اتفاقات اطراف خود می شود لذا دشمنان تصمیم دارند شرایط تفکر و تعمق را از جوامع اسلامی و ایمانی بگیرد.

گرزین بیان کرد: حضرت زهرا(س) نماد تفکر و تأمل و تعمق بودند و اینگونه بود که یک خانم ۱۸ ساله به جایگاه رفیع رسید و مطمئناً اگر پشت سر این شخصیت تفکر و اندیشه نبود رسیدن به این مرتبه غیرممکن بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه باید در پردازش شخصیت اهل بیت(ع) تعمق بیشتری داشته باشیم، گفت: وقتی که صحبت حجاب و عفاف می شود سریع به سراغ چادر می‌رویم که آن خروجی تفکر است اما باید بدانیم که چه تفکر و چه شخصیتی بوده که خروجی آن چادر شده است.

وی اضافه کرد: از دیگر ویژگی های حضرت زهرا(س) تکریم شخصیت دیگران بود ایشان هم برای خود و هم برای دیگران کرامت نفس می خواستند.

گرزین متذکر شد: نحوه ادبیات در تکریم شخصیت کودک، دانش آموز و مردم تاثیرگذار است لذا باید کرامت نفس دیگران را حفظ کنیم.

اخبار مرتبط

برنامه‌های رسانه‌ای حرم مطهر بانوی کرامت در هفته جاری

اجرای طرح قربان تاغدیر توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی

افراد فرصت طلب هیچ ارتباطی با تفکر جهادی و انقلابی ندارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha