دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی:

نشر عفاف سبب پررنگ‌ترشدن حجاب در جامعه می‌شود

نشر عفاف سبب پررنگ‌ترشدن حجاب در جامعه می‌شود

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید مهدی خضری در گفتگو با مهر با اشاره به جایگاه عفت در جامعه اظهار کرد: در جامعه اسلامی عفت به عنوان زیربنا و حجاب حکم روی بنا را دارد به این معنا که هرچقدر عفت نشر پیدا کند به مراتب حجاب نیز پررنگ‌تر خواهد شد و در نهایت سبب می‌شود آثار مثبتی را چهارچوب زندگی جامعه ایجاد می‌کند.

دبیر جبهه فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی استان قزوین اذعان کرد: عفت کمک می‌کند انسان در مدار انسانیت خود حرکت کند چراکه یکی از وجوه تمایز انسان با سایر مخلوقات در عفت است چنانچه که در عفت مقام انسانیت بیشتر رشد می‌کند.


وی افزود: البته که نمی‌توان هر بی‌حجاب را بی عفت دانست چرا که در معنای عفت حفظ حریم و جایگاه والای زن مطرح می‌شود به همین سبب می‌توان گفت عمده‌ی زنان ایرانی عفیف هستند اما ممکن است در بخش حجاب بنا به شرایط خانواده و یا محیط ضعیف عملکرده باشند.


این مسئول ابراز کرد: به طور کلی زنان ایرانی افرادی هستند که در حفظ و مراقبت از مقام عفت خود تلاش می‌کنند اما این باورهای غلط است که بخواهیم مسئله کم‌حجابی را به بی عفتی نسبت دهیم.


وی ضمن اشاره به آسیب‌هایی که بی عفتی در جامعه ایجاد می‌کند عنوان کرد: اولین ضربه‌ای که کمبود حیا و بی‌عفتی در جامعه به ما وارد می‌کند بخش خانواده است چرا که خانواده بنیان جامعه است و ضربه خوردن خانواده سبب مشکل در جریان تربیت می‌شود و می‌توان گفت آسیب دیدن عفت یک جامعه علاوه بر خانواده بر کودکان نیز اثر می‌گذرد به طوری که با هیچ ابزار و قانونی نمی‌توان این آسیب‌ها را کنترل کرد از سوی دیگر فاصله گرفتن از عفت برای کودکان سبب جابه‌جا شدن حریم‌ها شده و در نهایت موجب بلوغ زودرس می‌شود.


حجت الاسلام خضری ادامه داد: زمانی که خانواده با مشکل مواجه می‌شود معضل و آسیب‌های اجتماعی به مراتب افزایش پیدا می‌کند و در نهایت جامعه از مدار خود خارج می‌شود.


وی افزود: از سوی دیگر فاصله‌گرفتن از عفت به آرامش صدمه می‌زند به گونه‌ای که هیچیک از تفریحات و سرگرمی‌ها نمی‌تواند جبران کننده آرامش باشد که نمونه‌ی آن در کشورهای غربی نیز قابل مشاهده است.


این مسئول تاکید کرد: نکته دیگری که مطرح می‌شود این است که نظام لیبرال غربی انسان را با جسم مادی دیده و انسان محور است به همین جهت رقابت برای نمایش و دیدن جسم را مطرح می‌کند که این امر نتیجه تفکر و باور غلط انسان است.
وی گفت: در صورتی که انسان یک شخصیت الهی و عبد است و حجاب نوع نگاه به انسان با دیدگاه الهی است و این در حالی است که غرب به فکر رقابت بین جلوه‌نمایشی و تبرج و خیرات خوبی است.

 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha