ابوالفضل قناعتی:

مدیریت نرم افزاری مهم ترین نیاز امروز تهران است/ شهردار باید فردی متدین و آشنا به امور شهری باشد

مدیریت نرم افزاری مهم ترین نیاز امروز تهران است/  شهردار باید  فردی متدین و آشنا به امور شهری باشد

به گزارش سراج24؛ ابوالفضل قناعتی، عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران در گفتگو با سراج24، در پاسخ به این پرسش که انتخاب یک فرد جناحی به عنوان شهردار آینده تهران مشکلاتی را برای مدیریت شهری ایجاد می کند، گفت: من معتقدم انتخاب یک فرد حناجی یا وابسته به جریانی خاص به عنوان شهردار گزینه مناسبی نیست. چراکه آن شخص اگر رویکرد و نگاه جناحی و تشکلی داشته باشد قطعا اهداف خاص آن جناح را دنبال خواهد کرد و شهرداری را یک فضا و بستری در نظر می‌گیرد که به عنوان سکوی پرش از آن برای آمال و آرزوهای جناحی استفاده کند. لذا در این حوزه باید فردی متدین، متخصص، مردمی و دلسوز برای شهر تهران انتخاب شود.

قناعتی ادامه داد: امروزه تهران با مشکلات بسیار زیادی دسته و پنجه نرم می‌کند شهردار آینده باید تمام تلاشش برای شهر تهران و رفع مشکلات باشد .

عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران با بیان اینکه اعضا باید در انتخاب خود دقت کنند، اظهار کرد: آسیب انتخاب فردی که به نهادی خاص وابسته است را بدون شک تمام شهر و شهروندان می‌بینند. واقعیت این است که مردم از سیاست‌بازی خسته شده‌اند و تنها به دنبال شخصی هستند که مشکلات شهرشان را حل کند. شهردار شهر تهران باید فردی کارآمد و متخصص باشد و شورای ششم باید با این رویکرد شهردار آینده را انتخاب کنند چرا که اگر رویکردی غیر این را دنبال کند درواقع به رای مردم خیانت کرده است. 

*مردم از سیاست‌بازی خسته شده‌اند 

وی در ادامه با اشاره به خدشه دار شدن اعتماد شهروندان به دلیل اخبار منتشر شده از فساد برخی شهرداری ها در سال های گذشته، گفت: گزارش‌های زیادی را در فضای رسانه ای می‌بینیم که فساد مدیران شهری را نشان می‌دهد. درواقع این گزارش‌ها سیگنال‌هایی را مخابره می‌کند و آن اینکه هر اندازه شفافیت در عملکرد شهری قوی باشد نتایج مطلوبی بدست خواهد آمد، که قطعا یکی از آنها اعتماد شهروندان و حمایت آنها از برنامه ها و پروژه های شهری است.

قناعتی با تاکید بر شفافیت درعملکرد و مدیریت نرم افزاری در شهرداری تهران، خاطرنشان کرد: مدیریت نرم افزاری مهم ترین نیاز امروز کلان شهر تهران است. 

*اتخاذ هر تصمیمی بدون حضور مردم ممکن نیست
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه دخیل کردن مردم در امور شهری تا چه اندازه در پویایی شهر موثر خواهد بود؟ گفت: من معتقدم در هیچ جایی از دنیا نمی‌توان تصمیماتی برای کشور و شهر گرفت و از نظرات و خواست مردم غافل بود. قانون‌گذار می‌تواند وظایفی مشخص کند که بخشی از آن را مردم بپذیرند و بخش دیگر را مدیران شهری مدیریت کنند. همدلی مردم و مدیران شهری مدیریت شهر را آسان می‌کند.

اخبار مرتبط

شورای عالی استان‌ها باید از شرایط اداری خارج شود/ موضوعات محلی با نگاه تخصصی در دستور کار قرار گیرد

کسانی که علیه کشورخباثت می‌کنند باید سایه سنگین هزینه دادن را احساس کنند

ویدئو/ انتقاد عضو شورای ششم شهر تهران از برخی انتصابات در شهرداری

0 نظر

ارسال نظر

capcha