حجاب در سالم‌سازی جامعه نقش ویژه ای دارد

 حجاب در سالم‌سازی جامعه نقش ویژه ای دارد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه تبریز، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در دیدار با فرماندهان سپاه عاشورا با اشاره به اهمیت پوشش در اسلام، یادآور شد: حجاب طرح پوشش اسلام برای عزت بخشیدن به شخصیت بانوان است.

وی حجاب را عاملی مهم برای حفظ ارزش زنان دانست و افزود: این موضوع در همه ادیان نمود دارد و هدف از آن سعادت خود زنان و به تبع آن جامعه است که بر همین اساس طرح پوشش اسلام، معیار حجاب زنان در جامعه است و نباید آن را با عیار خود در جامعه مطرح کنیم.

آل هاشم با بیان اینکه اسلام با ارائه طرح پوشش، مصونیت بانوان را مدنظر قرار داده است، اظهار کرد: بی حجابی در جوامع غربی نتیجه ناتوانی مدیریت در آن جوامع است که متأسفانه در کشور ما هم عده‌ای با تقلید کورکورانه آن را در کشور مرسوم و ترویج می‌کنند.

وی اضافه کرد: دشمنان با ترویج بی حجابی و عنوان اینکه حجاب موجب عقب ماندگی زنان است، تلاش دارند از زنان به عنوان ابزاری در جهت منافع خود استفاده کنند که شخصیت زنان هم از این رهگذر آسیب جدی می بیند در حالی که اسلام با ارائه حجاب مصونیت زنان را تضمین می‌کند.

آل هاشم به تلاش دشمنان علیه حجاب زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره و اضافه کرد: امام راحل با انقلاب اسلامی زنان را به صحنه آورد و نقش آنها را در جامعه زیادتر کرد و زنان هم تأثیر و نقش خود را انصافاً طی ۴۲ سال اخیر به خوبی نشان داده‌اند.

وی با بیان اینکه غرب با عنوان کردن حق تساوی بین زن و مرد نقشی را به زنان تحمیل می‌کند که با لطافت و ظرافت‌های زنانه سازگار نیست، گفت: بر همین مبنا زنان آسیب می‌بینند و در نتیجه مانند کالایی در جهت استفاده سرمایه داران و سوداگران قرار می‌گیرند.

امام جمعه تبریز نوع و نحوه گفتمان در دعوت افراد به حجاب را بسیار مهم خواند و افزود: نباید با افراد بدحجاب با تحکم سخن گفت و تذکر داد، چراکه این عملکرد تأثیر منفی داشته و فرد را نه تنها مقید به انجام نمی‌کند بلکه از آن نیز باز می‌دارد.

آل هاشم جوانان را مهم‌ترین سرمایه کشور خواند و گفت: جوانان را باید درک و به آنها اعتماد کرد چراکه اگر امروز تولید رونق دارد و موفقیت‌های علمی هسته‌ای حاصل شده است در سایه آن هاست، همچنان که دوران دفاع مقدس را نیز جوانان اداره کردند و به پیروزی رسیدیم.

اخبار مرتبط

تعطیلی مدارس در تبریز

روستاهای ساروق از وجود آب آشامیدنی مناسب رنج می‌برند

امام جمعه چغادک: ظرفیت مردمی برای نظارت عمومی استفاده شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha