کنارگذاشتن نگاه‌های جناحی از الزامات حرکت کشور در مسیر پیشرفت است

کنارگذاشتن نگاه‌های جناحی از الزامات حرکت کشور در مسیر پیشرفت است

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور منتخب، سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با تبریک فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و تشکر از نقش آفرینی ایشان در عرصه‌های مختلف بویژه انتخابات اخیر، با اشاره به اینکه در پی انتخابات اخیر، مردم امید به تغییر وضعیت پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: یکی از الزامات به فعلیت رساندن ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی این است که نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.

آیت الله جوادی آملی نیز با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه، مردم را در نظر حضرت علی (ع) دو دسته دانست و اظهار داشت: حضرت اگر چه رفتار و کردار مردم کوفه را نکوهش می‌کنند، اما در نامه مهمی که به مالک اشتر می‌نویسند، مردم را همچون نماز ستون دین و شایسته خدمت بی‌منت معرفی می‌کنند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، تصریح کرد: قرآن تاکید دارد که زیر بار هر صلحی نباید رفت. برخی سازش‌ها هست که ظاهرش سازش، اما باطنش سوزش است و لذا به دستور قرآن نباید زیر بار آنها رفت.

اخبار مرتبط

قلم‌های شایسته و ماندگار در مسیر شناساندن حق و ایجاد جامعه خدامحور ایفای نقش کرده‌اند

حرکت علمی کشور را به اخم و لبخند دیگران گره نمی‌زنیم

دولت ثبات در اقتصاد و مقابله با سوداگری را پیگیری می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha