پخش ویژه برنامه "گوهر عفاف" به مناسبت هفته عفاف و حجاب

پخش ویژه برنامه "گوهر عفاف" به مناسبت هفته عفاف و حجاب

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ به دنبال اجباری شدن کلاه شاپو و ممنوعیت حجاب و سیاست‌های تغییر لباس در دوران پهلوی اول، تیر ماه ۱۳۱۴، آیت‌الله سید حسین طباطبایی قمی به پیشنهاد علمای مشهد جهت مذاکره با رضاخان در ارتباط با این سیاست‌ها راهی تهران شد. قمی در تهران در حصر قرار گرفت و ممنوع‌الملاقات شد.

در ۲۱ تیر ۱۳۱۴ مردم مشهد در اعتراض به این اقدام حکومت در مسجد گوهرشاد تجمع کردند. با حضور قوای نظامی این تحصن به شدت سرکوب و بیش از هزار و ۶۰۰ نفر کشته و زخمی شدند. پس از واقعه مسجد گوهرشاد روحانیان سرشناس مشهد دستگیر و تبعید شدند و به دستور رضا شاه برخی از رؤسای ادارات مشهد تغییر کردند.

در همین راستا رادیو فرآن ویژه برنامه «گوهر عفاف» را با موضوع حجاب و عفاف و با بخش‌های متنوع روایت (شامل داستان‌های حقیقی با بیان فریال ترکاشوند)، بخش کارشناسی و بخش " چرا حجاب" (پخش صحبت‌ها و انگیزه‌های افرادی که محجبه شده اند) تقدیم می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ در برنامه روز سه شنبه ۲۱ تیرماه کارشناس برنامه گوهر عفاف، به تفسیر آیات ۲۸ و ۳۲ سوره مبارکه احزاب و دلایل وجوب حجاب و عفاف در جامعه امروز و در برنامه روز چهارشنبه ۲۲ تیر ماه نیز به بیان مصادیق خضوع در گفتار و قول معروف با استناد به آیه ۳۲ سوره مبارکه احزاب خواهد پرداخت.

این برنامه به تهیه کنندگی فاطمه کاشانی وحید، گویندگی فروغ طاهری، روایتگری فریال ترکاشوند، کارشناسی دکتر مریم حاج عبدالباقی و به گزارشگری نیما غفارزاده روزهای شنبه تا پنج شنبه از ۲۰ تا ۲۸ تیر ماه در هفته عفاف و حجاب ساعت ۱۴:۳۰ از رادیو قرآن پخش خواهد شد. لازم به ذکر است؛ پخش برنامه "گوهر عفاف" پس از پایان هفته حجاب و عفاف در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

تقابل روحانیت و رضاخان چگونه شکل گرفت

چاپ رمانی عاشقانه درباره زندگی واقعی یک دختر در روزهای کشف حجاب

مسئله مالی بزرگترین مانع برای ترویج حجاب است / حجاب در اولویت و اراده ی نهادهای حاکمیتی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha