دولت منتخب امر ازدواج جوانان را جدی بگیرد

دولت منتخب امر ازدواج جوانان را جدی بگیرد

به گزارش سراج24 آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه دوشنبه در جشن ازدواج ۴۶ زوج طلبه در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به اهمیت مصلی‌های نماز جمعه اظهار کرد: مساج د به عنوان کانون وحدت، شرف، اقتدار و همبستگی شناخته می‌شوند.

وی ادامه داد: گرگ‌هایی همچون طالبان، منافقین، مزدوران آمریکایی به ملت ما توهین می‌کنند ولی غافل از اینکه آنها با دم شیر دارند بازی می‌کنند و یکی از مکان‌های مقدس که تمام قد در برابر این شرارت‌ها ایستاده است مصلی‌های نماز جمعه است که محل وحدت و وفاق ملت ایران اسلامی بوده و هست.

باید فرهنگ ازدواج آسان و علوی سال به سال در جامعه گسترش پیدا کند

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: باید فرهنگ ازدواج آسان و علوی سال به سال در جامعه گسترش پیدا کند و باید به مسأله خانواده و تشکیل آن جدی نگریسته شود.

دری نجف آبادی ادامه داد: یکی از مباحث مهم جامعه، خانواده است. خانواده از سرفصل مهم دین مبین اسلام است که راه تشکیل خانواده ازدواج است، راه تشکیل خانواده راه حلال است. بنا نیست که ما از شیوه‌های منحرف غربی تبعیت کنیم چرا که آن شیوه‌ها ضد انسانی، ضد اخلاقی و ضد بشری است.

تدابیر حکیمنانه برای خانواده سعادتمند در اسلام دیده شده است

وی گفت: اسلام خود شاهراه‌های حقیقی سعادت را با هزاران تدبیر حکیمانه ترتیب داده است اسلامی برای جزئی‌ترین مباحث نظام خانواده ارائه الگو و راهکار کرده و تعالی خانواده را به عنوان هدف اصلی در نظام خانواده دیده است.

خطیب نماز جمعه اراک با بیان اینکه غربالگری حرف معقولی دارد، گفت: نمی‌توان برای هر عنوانی از واژه غربالگری استفاده کرد، غربالگری درست در اسلام به درستی برای نظام خانواده دیده شده است و اگر دستورات اسلام به درستی اجرا شود نهاد خانواده از بسیاری آسیب‌ها غربالگری خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: مساله امر ازدواج و خانواده را با تمام وجود پیگیری کنیم تا در سنین ۲۵ تا ۳۵ سالگی ازدواج صورت گیرد.

دری نجف آبادی گفت: اگر پایه و اساس خانواده محکم و استوار باشد به عنوان نهاد تأثیرگذار می‌تواند در پیشرفت جامعه تأثیرگذار باشد به طوری که خانواده سالم و مسئولیت‌پذیر در پیشرفت جامعه نقش مهمی دارد بنابراین در اسلام هیچ بنایی مقدس‌تر از خانواده نیست و بنیان خانواده در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نهاد خانواده جایگزین ندارد و پایه‌گذار بسیاری از مسائل دیگر است.

تقویت فرهنگ ازدواج آسان یک ضرورت مهم برای جامعه است

وی گفت: ترویج و تقویت فرهنگ ازدواج آسان یک ضرورت مهم برای جامعه است که ضعف‌ها و عقب‌ماندگی‌ها در حوزه خانواده را جبران می‌کند.

خطیب نماز جمعه اراک گفت: غصه زندگی اقتصادی را نباید خورد، قصدم این نیست که بگوییم مسأله اقتصادی در خانواده مهم نیست، بلکه معتقدم دولت باید زمینه دریافت وام و تأمین مسکن را برای جوانان فراهم کند ولی در کنار این مباحث نباید قناعت به عنوان پیش شرط زندگی سعادتمند فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان بیان کرد: دولت منتخب باید در زمینه اشتغال و فراهم آوردن شرایط ازدواج جوانان تدبیر کند تا جوانان با کمترین مشکل بتوانند ازدواج کرده و خانواده تشکیل دهند.

اخبار مرتبط

کمپ تیم های ملی در سرعین احداث می شود

گره‌گشایی دولت سیزدهم ازپروژه‌۱۹ساله/کتابخانه مرکزی درمرحله تجهیز

وزیر آموزش و پرورش: طرح رتبه‌بندی معلمان دوشنبه هفته آینده در کمیسیون دولت مطرح می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha