ایجاد رشته هایی که از مطالبات رهبری نشات می گیرد

ایجاد رشته هایی که از مطالبات رهبری نشات می گیرد

به گزارش سراج24، به نقل از دانشگاه معارف اسلامی، جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان کارشناسی‌ارشد ورودی مهر ۹۸ (دانشجویان ترم چهارم تحصیلی) با حضور دانشجویان (به‌صورت حضوری و مجازی)، رئیس و هیئت‌رئیسه دانشگاه معارف اسلامی در محل سالن امام رضا علیه‌السلام دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای جلسه نمایندگان هر رشته به بیان پیشنهادات و انتقادات خود در سه بخش آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پرداختند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روح الله شاکری از دانشجویان بابت حضور در جلسه و بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات قدردانی کرده و به برخی از موضوعات مطرح شده پاسخ داد.

وی با بیان اینکه استراتژی دانشگاه، حرکت در مسیر تفکرات و دیدگاه امامین انقلاب است از احساسات و دیدگاه‌های انقلابی دانشجویان تقدیر کرد.

رئیس دانشگاه معارف یکی از حرکت‌های اصلاحی را تغییرات در اساسنامه دانشگاه عنوان کرد و افزود: ما درصدد تغییرات در اساسنامه دانشگاه و پررنگ کردن دغدغه‌های امامین انقلاب در اساسنامه هستیم.

وی ادامه داد: دانشگاه پیگیر ایجاد رشته‌هایی است که از خواسته‌های مقام معظم رهبری است و هنوز در هیچ دانشگاهی عملیاتی نشده و ما بدنبال ایجاد این رشته‌ها در دانشگاه هستیم.

ریاست دانشگاه برخی از مشکلات مطرح شده از جانب دانشجویان را از ناحیه وزارت علوم دانست و ادامه داد: کارهایی که دانشگاه برای رشته شدن گرایش‌ها باید انجام می‌داد به اتمام رسیده و سال گذشته در وزارت علوم تصویب شد که گرایش‌ها به رشته تبدیل شود ولی نهایی شدن این کار فرایندی دارد که در حال انجام است.

شاکری خاطرنشان کرد: برای برقراری ارتباط دانشجویان با رئیس دانشگاه هیچ محدودیتی وجود ندارد و دانشجویان می‌توانند به صورت حضوری، نامه و تماس تلفنی با ریاست ارتباط بگیرند.

وی یکی از راه‌های ارتباطی دانشجویان با مسئولین دانشگاه را ارتباط با انجمن‌های علمی عنوان کرد که دانشجویان می‌توانند پیشنهادات و انتقادات خود را از این طریق منتقل کنند.

اخبار مرتبط

جلیلی: دانشگاه به مثابه یک دولت سایه است/ اکنون دشمن هیچ گزینه ای روی میز ندارد

مطالبه‌گری حق همه به ویژه دانشجویان است

حاشیه های سخنرانی «بهادری جهرمی» سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha