تاثیر طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در تقویت بنیان خانواده

تاثیر طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در تقویت بنیان خانواده

به گزارش سراج24، با اشاره به اجرای طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» با همکاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: اوقات فراغت تابستان از دیرباز زمان مناسبی برای پرداختن نوجوانان و جوانان به امور مورد علاقه و نیاز بوده است و در این میان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت یکهزار و ۲۴۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان فارس، خاطرنشان کرد: این کانون‌ها در مناطق مختلف و به ویژه مناطق روستایی بسیار فعال عمل کرده و زمینه اجرای برنامه‌ها و کلاس‌های تابستانه را برای گروه‌های سنی مختلف فراهم می‌کنند.

وی افزود: در تابستان جاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در بستر زیست بوم مجازی بچه‌های مسجد آغاز شده است که سهم استان فارس در این طرح ۲ کانون منتخب است.

دبیر شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس ادامه داد: کانون فرهنگی هنری «منتظران ظهور» مسجد الزهرا (س) روستای سیف آباد شهرستان کازرون و کانون فرهنگی هنری «سفیران نور» مسجد جامع سیوند شهرستان مرودشت که هر ۲ از کانون‌های منتخب کشوری و استانی هستند، در جمع ۱۵۰ کانون مجری این طرح قرار دارند.

سهرابی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح می‌تواند به تقویت بنیان خانواده منجر شود، خاطرنشان کرد: ارتباط دانش آموزان و به ویژه نسل نوجوان و جوان با مسجد آنها را در برابر آسیب‌های اجتماعی و سایر هجمه‌ها واکسینه خواهد کرد و این امر خانواده را نیز تقویت خواهد کرد چرا که در مسجد برای همه گروه‌های سنی برنامه‌های قرآنی، فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین افزود: از مزایای دیگر این طرح جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و شناسایی استعدادهای قرآنی، علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و دیگر رشته‌ها در مدارس است که جذب و به کارگیری آنان در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌تواند بر غنای برنامه‌ها بیافزاید.

اخبار مرتبط

یامین‌ پور: نهاد خانواده در ایران زنده و پیشرو است

هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه برگزار می شود

مجموعه چهارجلدی «دری به باغ نور» برای نوجوانان منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha