ازدواج موفق از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و تجمل‌گرایی به دور است

ازدواج موفق از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و تجمل‌گرایی به دور است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسن دهشیری، با تبریک حلول ماه شریف ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه، اظهار داشت: ازدواج باید به دور از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و تجمل‌گرایی و طرفین باید پس از شروع زندگی مشترک نیز همانند دوران نامزدی و عقد، طریق مدارا با یکدیگر را برای یک زندگی موفق در پیش بگیرند.

وی با بیان اینکه در ازدواج رضایت کامل دختر و پسر ضروری است، خاطرنشان کرد: رابطه دختر و پسر پس از ازدواج باید همراه با صفا و صمیمیت، پاکی و درستی، مهر و محبت و دوستی و عشق باشد.

امام جمعه اردستان تاکید کرد: اگر هر یک از زن و شوهر وظیفه خود را در خانه و خانواده تشخیص دهند، به درستی به آن عمل کنند و با رأفت و بخشش با یکدیگر برخورد کنند، در زندگی به مشکلی برخورد نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: زن و شوهر باید با همراهی و همفکری یکدیگر به تربیت فرزندانی پاک و صالح بپردازند تا سعادت دنیا و آخرت خود را هم به این وسیله تأمین و تضمین نمایند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه دختر و پسر باید رازدار و عیب پوش یکدیگر باشند، گفت: زوجین باید هنگام پیشامد اختلاف با مراجعه به نزدیکان دو طرف آن را حل و فصل کنند، شیوه زندگی ائمه را در پیش بگیرند و به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند تا خیر دنیا و ذخیره نیکی برای آخرت را در زندگی خود شاهد باشند.

اخبار مرتبط

آمار ازدواج در هرمزگان رو به فزونی است

رشد آمار ازدواج در گرو فرهنگ‌سازی است

دولت منتخب امر ازدواج جوانان را جدی بگیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha