زوج‌های اردبیل در مناطق محروم جهیزیه رایگان دریافت کردند

زوج‌های اردبیل در مناطق محروم جهیزیه رایگان دریافت کردند

به گزارش سراج24، شکرالله عبدی عصر دوشنبه در نشست مدیران فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف و اجرای مرحله دوم جشنواره حرف آورد به برنامه‌های گرامی داشت هفته حجاب و عفاف و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) اشاره و اظهار کرد: در راستای ترویج ازدواج آسان تعداد ۲۱ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان مناطق محروم با همکاری بسیج سازندگی و سپاه حضرت عباس طبق شناسایی و رصد خانواده‌های بی بضاعت اهدا شد.

وی به فعالیت مرکز مشاوره شمیم در درمانگاه‌های زیر نظر سپاه اشاره کرد و افزود: در درمانگاه‌های امام سجاد (ع) و امام رضا (ع) اردبیل مرکز مشاوره شمیم با هدف ارتباط با خانواده‌های آسیب پذیر و تلاش برای تحکیم بنیان خانواده به صورت رایگان فعالیت می‌کنند.

عبدی در خصوص همکاری در جشنواره حرف آورد گفت: در بحث تولید محتوا و تأمین مطالب فرهنگی، سپاه حضرت عباس و نواحی بسیج شهرستان‌ها در کانال‌ها و گروه‌های فرهنگی مطالب مختلفی بارگذاری و در راستای اجرای جشنواره حرف آورد تبلیغ و اطلاع رسانی کرده و در مرحله دوم این جشنواره نیز همکاری صورت می‌گیرد.

معاون هماهنگی سپاه اردبیل به عناوین برنامه‌های شاخص هفته حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: نشست تخصصی حجاب و عفاف با حضور مسئولین دستگاه‌های اجرایی، دیدار با مادران و همسران شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری پاتوق فرهنگی بانوان در پارک بانوان اردبیل با هدف برقراری ارتباط صمیمی با قشر خاکستری جامعه در راستای جذب آنان، برگزاری نشست «آغاز زندگی نو» در فضای مجازی از طریق شبکه اجتماعی روبیکا، برگزاری نشست ازدواج آسان در سالن باشگاه حجاب، اعطای شاخه گل به بانوان و دختران محجبه در سطح شهر، و برگزاری نشست‌های تربیتی و اخلاقی در مناطق مختلف استان از جمله برنامه‌های هفته حجاب و عفاف و سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است.

تلاش برای تثبیت حجاب در جامعه در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ناچیزاست

ضرورت نهادینه و گفتمان‌سازی حجاب و عفاف

در ادامه فریبا محمدلو مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، با تاکید بر توجه به مسئله حجاب در طول سال علاوه بر هفته حجاب، دستگاه‌های اجرایی را بر معطوف کردن برنامه‌های فرهنگی حول محور تحکیم بنیان خانواده با محوریت حجاب و عفاف فراخواند و گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید طبق برنامه ریزی منظم نشست‌های فصلی در خصوص حجاب و عفاف برگزار کرده و فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه را بررسی و نقاط قو و ضعف را شناسایی کنند.

وی ایجاد تشکل مردمی فعال در زمینه حجاب و عفاف در استان را ضروری دانست و افزود: ایجاد سازمان مردم نهاد و در خصوص حجاب و عفاف و سپردن امور به مردم می‌تواند نتیجه مؤثری در توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه داشته و از حالت دولتی و فعالیت‌های اداری به سمت مردمی سوق می باید.

محمدلو بر توجه به نقش مردان در ترویج فرهنگی عفاف و تقوا در جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب و عفاف علاوه بر اینکه به قشر بانوان اختصاص یابد در بین مردان نیز باید فرهنگ سازی شود به گونه‌ای که رعایت حریم و توجه به امر عفاف و تقوا از سوی مردان نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا هم راستا با تمام اقشار جامعه در نهادینه کردن حجاب و عفاف فعالیت کرد.

تلاش برای تثبیت حجاب در جامعه در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ناچیزاست

تولید آثار هنری در تشدید توجه به مسئله حجاب مؤثر است

در ادامه امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل، تولید آثار هنری در قالب حجاب و عفاف را از راهکارهای مهم در فرهنگ سازی این امر عنوان کرد و گفت: هنرمندان بسیاری در حوزه هنری در قالب فعالیت‌های هنری از جمله پوستر، کاریکاتور، عکس و داستان کوتاه مضرات بی حجاب را با قلم هنر به نمایش درآورده و در فضا سازی شهری فعالیت می‌کنند.

وی اردبیل را علمدار حجاب و عفاف از تاریخ کهن این استان عنوان کرد و گفت: قیام گوهرشاد به رهبریت آیت الله یونس موسوی نجفی اردبیلی سند پرافتخاری برای شهر دارالارشاد اردبیل در زمینه دفاع از حجاب و عفاف است که باید در سطح ملی شناسایی و مورد توجه قرار گیرد.

سارا حقی کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان نیز با اشاره به کسب رتبه برتر استان اردبیل در اجرای جشنواره ملی حرف آورد، مهم‌ترین راه موفقیت در این جشنواره را ارتباط چهره به چهره با مردم عنوان کرد و گفت: ورود به بطن جامعه و مردم و ارتباط به چهره به چهره و تعامل با افراد حقیقی و حقوقی، عامل اصلی موفقیت این طرح بود چنانکه بیش از ۱۹۰۰ اثر به جشنواره ارسال شد و این استان از لحاظ کیفی و کمی و شبکه سازی رتبه برتر کشور را کسب کرد.

تلاش برای تثبیت حجاب در جامعه در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ناچیزاست

وی اجرای طرح فرهنگی حرف آورد را زمینه‌ای برای ترویج تواصی به صبر و حق در جامعه عنوان کرد و گفت: پویش سخن با هدف شکست محاصره تبلیغاتی دشمن به دست بانوان صاحب سخن ایران زمین از طریق تواصی به صبر و حق در قالب جشنواره در دو بخش پویش گفتمان سازی و ارسال آثار توسط بانوان در بین اقشار و سنین مختلف برگزار شد

اخبار مرتبط

استان اردبیل به قطب سرم‌سازی و داروسازی کشور تبدیل می‌شود

بازداشت فرد هتاک به مقدسات اسلامی در اردبیل

رزمایش شهید سلیمانی در استان اردبیل آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha