کشور در زمینه تقویت خانواده دچار عقب‌ماندگی است

کشور در زمینه تقویت خانواده دچار عقب‌ماندگی است

به‌گزارش سراج24، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عصر دوشنبه در مراسم اهدای ۲۳۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند استان مرکزی اظهار کرد: امروز خانواده استراتژی مهم جامعه بشریت است و سعادت بشریت در گرو حرکت خانواده است به طوری که از بنای محکم و استوار خانواده انسان‌های بزرگ و ارزشمند تربیت می‌شوند و حماسه‌های بزرگی ایجاد می‌کنند.

وی ادامه داد: کشور در سال‌های اخیر در زمینه تقویت خانواده دچار عقب‌ماندگی شده که باید برنامه‌ریزی دقیق و درست در این زمینه نسبت نباید اجازه دهیم تا جمعیت استان پیر شود زیرا اکنون دومین استان پیر کشور هستیم و در زمینه جمعیت وضعیت خوبی نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: غفلت از خانواده و جمعیت گناه نابخشودنی است که دولت با همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید برنامه داشته باشد به طوری که فرزندان این مرز و بوم که در خانواده‌های اصیل و انقلابی پرورش یافتند در این سال‌ها نشان دادند که حافظ امنیت و اقتدار کشور هستند و با تمام توان تا آخرین نفس از مرزهای کشور پاسداری می‌کنند و اجازه ناامنی نمی‌دهند.

دری نجف آبادی گفت: از خانواده‌های شایسته و اصیل انسان‌های بزرگ به سامان می‌رسند و جامعه را به سمت تکامل هدایت می‌کنند بنابراین پایه‌های محکم و استوار هر جامعه را باید در رشد و تکامل فرزندان در بستر خانواده جستجو کرد.

وی با اشاره به تقویت بنیان خانواده اظهار کرد: اگر پایه و اساس خانواده محکم و استوار باشد به عنوان نهاد تأثیرگذار می‌تواند در پیشرفت جامعه تأثیرگذار باشد به طوری که خانواده سالم و مسئولیت‌پذیر در پیشرفت جامعه نقش مهمی دارد بنابراین در اسلام هیچ بنایی مقدس‌تر از خانواده نیست و بنیان خانواده در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا نهاد خانواده جایگزین ندارد و پایه‌گذار بسیاری از مسائل دیگر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حقیر بودن، سستی و بی‌بندوباری خانواده‌ها آسیب‌های بسیاری به افراد و جامعه وارد و کشور را با عقب‌ماندگی و مشکلات بسیار مواجه می‌کند به همین سبب خانواده به عنوان پایه و اساس نظام اسلامی است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: ترویج و تقویت فرهنگ ازدواج آسان یک ضرورت مهم برای جامعه است که ضعف‌ها و عقب‌ماندگی‌ها در حوزه خانواده را جبران می‌کند.

وی در پایان بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها باید در زمینه فرهنگ‌سازی برای خانواده و ازدواج آسان قدم بردارند زیرا کرامت و شرف ملت بسته به خانواده سالم و استوار است و پیشرفت کشور با تقویت بنیان خانواده همراه است.

اخبار مرتبط

عقب‌ماندگی ها ناشی از فاصله گرفتن با روحیه جهادی و انقلابی است

تکریم خانواده شهدا، قوت قلب فرماندهان است

برگزاری رویداد «ما شو« در حوزه خانواده در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha