ترویج فرهنگ ازدواج آسان نیازمند یک پویش همگانی است

ترویج فرهنگ ازدواج آسان نیازمند یک پویش همگانی است

به گزارش سراج24، سیدعلی آقازاده عصر دوشنبه در مراسم اهدای ۲۳۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی ناشی از بی میلی جوانان و گریز این قشر از ازدواج ضرورت دارد تا فرهنگ‌سازی گسترده و موج‌آفرینی فراگیری در راستای فرهنگ صحیح الگوی ازدواج آسان و آگاهانه در جامعه ایجاد شود.

وی ادامه داد: خانواده‌ها باید با حذف تشریفات و مراسم‌های پر زرق و برق که جز یک نمایش زودگذر چیزی نیست فرصت را به جوانان بدهند تا به راحتی و کمترین هزینه زندگی مشترک خود را شروع کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فرهنگ بسیار خوبی که در زمان شیوع کرونا تقویت شد ازدواج آسان بود و توانست جلوی بسیاری از هزینه‌های اضافی را که مانع اصلی در مسیر ازدواج جوانان کشور بود را بگیرد.

آقازاده ادامه داد: ترویج فرهنگ ازدواج آسان نیازمند یک پویش همگانی است و آحاد جامعه باید این مهم را جدی بگیرند چراکه هرچه بتوانیم زمینه ازدواج جوانان را تسهیل کنیم می‌توان از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات اجتماعی که براثر تأخیر در ازدواج به وجود می‌آید جلوگیری کرد.

وی با اشاره به افزایش ایثار اجتماعی در جامعه گفت: درحالی که در این ایام شاهد بودیم مردم بسیاری کشورها چطور به فروشگاه‌های حمله‌ور می‌شدند و چطور سالمندان و پیرمردان و پیرزنان بی‌ارزش شده بودند در کشور ما مردم دست به دست یکدیگر دادند و با راه انداختن رزمایش کمک مومنانه و مواسات به یاری یکدیگر شتافتند، برخی از فرهنگ‌سازی‌ها در طول شیوع کرونا سبب خیرات و برکات فراوانی شد که بسیاری از هزینه‌های اضافی و ریخت و پاش ها را جمع کرد.

استاندار مرکزی در پایان بیان کرد: مردم نوع‌دوست کشورمان در دوران کرونا با تلاش و مجاهدتی که داشتند از تهدید بیماری یک فرصت ساختند و با کمک‌های خداپسندانه برگ زرینی از نوع‌دوستی را به رخ جهانیان کشاندند.

اخبار مرتبط

کنگره شهدا یک جریان شتابنده برای ترویج فرهنگ ایثار است

از توانمندسازی و شبکه سازی تا تحقق فرهنگ قرآنی درنظام مدیریت کشور

فرهنگ عاشورایی ضامن صلابت انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha