در نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا مطرح شد؛ (بخش دوم)

مجموعه آدم و حوا با استفاده از تکنولوژی، ازدواج را ممکن کرده است / ثبت ۳۵۰ ازدواج موفق در پلتفرم "آدم و حوا"

مجموعه آدم و حوا با استفاده از تکنولوژی، ازدواج را ممکن کرده است / ثبت ۳۵۰ ازدواج موفق در پلتفرم "آدم و حوا"

به گزارش سراج24؛ محمد رسولی، مدیر مجموعه شتاب دهنده هم‌نو، پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه 1400 در نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا که در تالار رودکی تهران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به پیچیده خواندن بحث ازدواج گفت: این مسئله نسبت به سال‌ها پیش، ابعاد بیشتری پیدا کرده، دیگر مانند گذشته ساده نیست و پیچیده شده، روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست.

وی افزود: امروزه بحث اقتصادی و اعتماد، بسیار پررنگ شده و جزوی از ترس‌های جوانان محسوب می‌شود، فضای فرهنگی نیز متفاوت شده، این یعنی نیاز به یک دانش جمعی و هوش اجتماعی برای حل مسائل است.

مدیر مجموعه شتاب دهنده هم‌نو، با توجه به چگونگی روبه‌رویی با مسائل پیچیده اجتماعی ادامه داد: در جامعه نیاز به افرادی داریم که موضوعات رو درک کرده، تجربه کنند و برای حل آن‌ها قدم بردارند.

رسولی یادآور شد: درواقع کارآفرین اجتماعی کسی است که مسائل و مشکلات مردم را بداند و درک کند، با جرئت قدم بردارد. چراکه امروزه تکنولوژی در تمام حوزه‌ها، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و غیره درحال استفاده شدن است، پس برای امر ازدواج هم می‌توان از این تکنولوژی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اکنون در قدم اول هستیم، گفت: در قدم‌های بعدی باید از کسانی کمک بگیریم که تخصصی در مسائل مختلف دارند و کنش‌گری اجتماعی کنند.

مدیر مجموعه شتاب دهنده هم‌نو خاطرنشان کرد: در مرحله اول تیمی پیدا شده که بتواند با دانش آی‌تی و تکنولوژی، مسئله ازدواج را حل کند، مشاوران و متخصصان دور هم جمع شده‌اند؛ در مرحله بعد نیز به یک جامعه نیاز است.

رسولی همچنین آدم و حوا را مجموعه‌ای خواند که تکنولوژی را به خدمت مسائل اجتماعی دراورده و تصریح کرد: اکنون این تکنولوژی مانند یک کودک نیاز به تربیت و کمک دارد تا به نقاط ضعف و قوتش رسیدگی شود.

*۳۵۰ ازدواج موفق ثبت شده بدون جدایی، حاصل مجموعه آدم و حوا

حسین اصغری، مدیر مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا در ادامه این نشست با تشریح چگونگی شروع به کار این مجموعه گفت: آدم و حوا از حدود ۲ سال قبل به صورت غیررسمی و از سال پیش به طور رسمی، کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: شعار مجموعه، آیه شریف قرآن است که برای به ازدواج درآوردن سفارش می‌کند و همچنین تاکید خود مقام معظم رهبری برای وساطت بود که اعضا را برای ادامه کار تشویق می‌کرد.

مدیر مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا، با بیان اینکه بتوانند در حوزه اجتماعی و بحث خانواده اثرگذار باشند چه کرده‌اند، یادآور شد: در پنج بخش برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ همسان گزینی، آموزشی، مشاوره‌ای، تسهیل گزینی و واسطه گزینی که اکنون سه بخش اول آن فعال است.

اصغری ادامه داد: در بخش اول یعنی همسان‌گزینی، مجموعه‌ای از سوال‌ها برای معیار‌های هر فرد چیده شده است که ماه‌ها به صورت تخصصی توسط کارشناسان طراحی شده‌ و از هر کاربری پرسیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کاربران بعد از پاسخ به سوال‌ها باید مدارک شناسایی خویش را ارائه دهند، گفت: بعد از این مرحله باید خانواده‌های خود را معرفی کنند، سپس هوش مصنوعی نرم افزار، نزدیک‌ترین فرد را برایشان پیدا کرده، بدون آنکه نام فرد مشخص شود.

مدیر مجموعه آدم و حوا خاطرنشان کرد: بعد از تایید شدن دو طرف، نرم افزار امر وساطت را انجام می‌دهد یعنی با خانواده تماس گرفته شده و هماهنگی‌ها صورت می‌گیرد.

اصغری همچنین افزود: حدود ۳۵۰ ازدواج تاکنون ثبت گردیده و احتمالا حدود ۱۵۰ ازدواج هم اطلاع داده نشده که در مجموع ۵۰۰ ازدواج خواهد شد، همچنین می‌توان گفت که مورد جدایی نداشته‌ایم و از تولد ۱۱ فرزند نیز خبردار هستیم.

وی با تصریح اینکه مجوز ملی همسان‌گزینی برای مجموعه آدم و حوا صادر شده، ابراز کرد: حتی با الگوریتم‌های موجود و با توجه به پر کردن سوالات مربوطه، مشخص می‌شود که واسطه‌گری چند درصد موفقیت دارد.

مدیر مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا، در خصوص بخش آموزشی و مشاوره اظهار کرد: فیلم‌هایی در سایت بارگزاری شده تا جوانان استفاده کنند و از استادان مجموعه می‌توان از آقای دکتر بلدی، خانم دکتر نیلچی‌زاده، آقای دکتر حورایی و دیگر عزیزان نام برد.

اصغری در ادامه تاکید کرد: سیر آموزشی مجموعه آدم و حوا، همه حوزه‌های خانواده را در برگرفته و مشاوره‌ها نیز به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین قابل دریافت است. دو بخش دیگر برنامه‌ریزی شده هم بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

وی یادآور شد: اکنون بیش از ۳۰ هزار کاربر داریم که ان‌شاءالله امیدواریم با پخش گسترده‌تر این کار خیر، افراد بیشتری وارد شوند ازدواج‌های درستی کل بگیرد.

مدیر مجموعه آدم و حوا، در پاسخ به این پرسش خبرنگار سراج24، که اگر خانواده‌ای موافق انجام این کار به صورت مجازی نباشند و یا دختری با دانستن این موضوع توسط خانواده خویش مشکل داشته باشد، چه راهکاری وجود دارد، گفت: ابتدا سعی داریم تا با تبلیغ بیشتر کار، خانواده های بسیاری را آشنا کنیم تا این دست از مشکلات حل شوند، اما راه حلی که وجود دارد در معرفی خانواده، می‌توانند گزینه سایر را انتخاب کرده و دلیل خود را توضیح دهند تا بررسی شود.

اصغری همچنین تصریح کرد: این مجموعه در بحث ازدواج موقت فعالیتی نداشته است و مجوزی که دریافت شده برای ازدواج دائم و یک همسر است.

وی در پاسخ به اینکه نرم‌افزار آدم و حوا با دیگر مدل‌های مشابه چه تفاوتی دارد، ابراز کرد: به طور کل یک سامانه است که تشابه و اشتراکاتی بین این دو وجود دارد و بقیه مجموعه‌ها از آدم و حوا خدمات می‌گیرند زیرا یکی از گزینه‌های موجود همین خدمات‌دهی به مراکز دیگر مانند دانشگاه‌هاست.

مدیر مجموعه آدم و حوا افزود: مجموعه مقابل که وجود دارد، اکثرا دانشگاهی است؛ اما در آدم و حوا برای همه جامعه است. یا می‌توان گفت که مجموعه‌های دیگر برای استان‌های محدودی هستند. همچنین نرم‌افزار آدم و حوا از تکنولوژی و هوش مصنوعی بهتری برخوردار است.

اخبار مرتبط

روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست/ نیاز به وجود نوآوری و تکنولوژی در امر ازدواج احساس می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha