مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان مجموعه آدم و حوا عنوان کرد؛ (بخش اول)

روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست/ نیاز به وجود نوآوری و تکنولوژی در امر ازدواج احساس می‌شود

روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست/ نیاز به وجود نوآوری و تکنولوژی در امر ازدواج احساس می‌شود

به گزارش سراج24؛ روح الله حمیدی مطلق، مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان، صبح امروز ۲۱ تیرماه 1400 در نشست خبری مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا که در تالار رودکی تهران برگزار شد با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: حکمرانی دنیای امروزه به کمک پلتفرم‌ها است، عمده کار بنده هم در همین حوزه و در زمینه‌های نوآوری اجتماعی و اقتصادی است، که اکنون در مجموعه آدم و حوا در خدمت شما هستم.

وی افزود: پیامی که امیدوارم امروز بتوانم به رسانه‌ها منتقل کنم، این است که همانطور که در همه موضوعات، پلتفرم‌ها حکمرانی می‌کنند، مانند سامانه فروش آمازون، در موضوع اجتماعی هم می‌توان از این قابلیت استفاده کرد.

مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان مجموعه آدم و حوا با اشاره به اینکه گوگل، مایکروسافت و آمازون اکنون اقتصاد دنیا را به دست گرفته‌اند، اظهار کرد: در کشورمان ایران هم سامانه‌های مسافرتی و فروش وجود دارند. درواقع دنیا با تحول ارتباطات و اطلاعات تغییر می‌کند و سبک جدیدی از زندگی برای ما رقم می‌زند.

حمیدی مطلق ادامه داد: در طول این سال‌ها، انجام امر خیر به این صورت بود که هزینه‌ای را برای نذری در محرم یا اعیاد پرداخت می‌کردند. اکنون اگر مشکلات کشور را بررسی کنیم، نیاز جامعه را ازدواج جوانان می‌دانیم.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات جوانان بدلیل وجود اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام است، گفت: اینگونه نرم‌افزارها سبک زندگی را تغییر داده‌اند و ما باید بتوانیم جوانان را در این فضا دریابیم.

مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان خاطرنشان کرد: مشکلات دیگر جامعه و جوانان هم بحث فقر است، باید به این فکر کنیم که این مسئله را هم چگونه با روش سنتی می‌توان حل کرد، این نیاز به طرحی نو دارد و روش‌های قدیمی دیگر پاسخگو نیست.

حمیدی مطلق همچنین افزود: اگر جامعه خیرین می‌توانند، به ما کمک کنند چون همه چیز را نمی‌توان با روش‌های سنتی حل کرد.
رانت‌های موجود، خودتحریمی‌ها و مسائل دیگر، فقر مردم را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه نظام بانکی نمی‌تواند به ۵۰ درصد از مردم وام و امکانات دهد، ابراز کرد: این‌ها نیاز به نوآوری و فعالیت‌های دانش‌بنیان و به روز کردن روش‌ها دارد. در حقیقت نگاه‌های ما در حوزه امر خیر باید به روزرسانی شود و همیشه با روش سنتی نمی‌توان جلو رفت.

مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان مجموعه آدم و حوا با ذکر نکته‌ای یادآور شد: اگر تمام منابع سازمان‌های اجتماعی را جمع کرده و پلتفرمی برای بیمه کردن تمام مردم بوجود می‌آوردیم، خیلی از مشکلات آن‌ها حل می‌شد.

حمیدی تاکید کرد: در حل مسائل، نیاز به یک نگاه دوگانه داریم، با نوآوری و با کمک مردم و استفاده از تکنولوژی، با دیدگاه‌های گذشته و قدیمی نمی‌توان جلو رفت، پلتفرم آدم و حوا یکی از همین نوآوری‌هایی است که برای امر خیر کمک می‌کند.

وی در خصوص راز موفقیت مجموعه آدم و حوا گفت: سعی شده تا در سامانه سخت‌گیری شود زیرا باید اطلاعات دقیق وارد بشود. سوال‌هایی که کاربران باید پاسخ دهند، دو دسته هستند، اول درباره ویژگی‌ها و خلق و خوی هر فرد و دوم، معیارهایی که مد نظرشان هست.

مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان، هم‌کفو بودن در سامانه آدم و حوا را مهم خواند و ادامه داد: کاری که انجام می‌دهیم، اینگونه است که به واسطه خصوصیات و علایق هر فرد، طرف مقابلش را با کمک هوش مصنوعی پیدا می‌کنیم، سپس به خانواده‌ها اطلاع داده می‌شود.

اخبار مرتبط

مجموعه آدم و حوا با استفاده از تکنولوژی، ازدواج را ممکن کرده است / ثبت ۳۵۰ ازدواج موفق در پلتفرم "آدم و حوا"

0 نظر

ارسال نظر

capcha