ضرورت اهتمام جدی نسبت به حفظ و نگهداری آثار فیزیکی شهدا

 ضرورت اهتمام جدی نسبت به حفظ و نگهداری آثار فیزیکی شهدا

به گزارش سراج24، «سلیمان رستمیان» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ششمین جلسه شورای معاونین این اداره‌کل با تأکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات ایثارگران باید در رأس امور قرار گیرد، اظهار داشت: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران سرمایه‌های گرانبهای کشور و انقلاب هستند که باید با تمام وجود در جهت خدمت به آن‌ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما در برابر ایثارگران مسئولیم و نباید کوتاهی کنیم، تمرکز بر رفع مشکلات ایثارگران را امری ضروری دانست و افزود: باید با حساسیت و دقت نظر به وظایف خود در این مسیر عمل کنیم. جامعه هدف ما شهدا و خانواده‌های معظم آنان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند؛ قشری ارزشمند که با گذشت از جان و عزیزانشان مایه عزت، امنیت، آبرو و اقتدار نظام اسلامی شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با تأکید بر لزوم نظارت مستمر رؤسای ادارات بنیادهای تابعه بر عملکرد پیمانکاران بازسازی گلزارهای شهدا عنوان کرد: همه ما مدیون شهدا هستیم و باید در نگهداری و بهسازی این مزارها تلاش کنیم. 95 درصد گلزارهای شهدای استان البرز بهسازی شده‌اند و مرمت مابقی نیز باید هر چه سریع‌تر صورت گیرد.

رستمیان پیشرفت و حرکت روبه‌جلوی بنیاد شهید را مبتنی بر آموزش و مهندسی دقیق نیروی انسانی دانست و گفت: با توجه به پیشرفت روزافزون امکانات و تجهیزات و حرکت این مجموعه به سمت دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیرحضوری، آموزش یکی از ضروری‌ترین اقداماتی است که باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم؛ آموزش و کسب مهارت دو عنصر مهم خدمت به ایثارگران هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر لزوم تشکیل جلسات تخصصی ادارات نیز تأکید کرد و ادامه داد: جلسات هم‌اندیشی نقش محوری و تعیین‌کننده در جهت ارتقای خدمت‌رسانی به ایثارگران دارند لذا رؤسای ادارات باید با تشکیل جلسات منظم و دوره‌ای در جهت تحقق این مهم تلاش کنند. با هم‌افزایی و هم‌اندیشی می‌توان مشکلات ایثارگران را به حداقل رساند.

وی با تأکید بر لزوم ساخت موزه آثار فیزیکی شهدا در امامزاده محمد (ع) بیان داشت: حفظ و نگهداری آثار فیزیکی شهدا یکی از مهم‌ترین و محوری‌ترین اقداماتی است که باید به آن توجه شود. موزه آثار شهدا یکی از ضروریات امروز جامعه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و بازدید از این موزه‌ها با هدف پیوند مردم به ‌ویژه نسل امروز و آینده کشور با شهدا صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

تجلیل خاص سپاه تهران از جانبازان و شهدا در هفته دفاع مقدس

آغاز هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقتدریم»

انجام ۳ هزار فعالیت ویژه هفته دفاع مقدس در سمنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha