جمهوری اسلامی تنها حکومت مشروع اسلامی است

 جمهوری اسلامی تنها حکومت مشروع اسلامی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در ویژه برنامه سالروز شهادت حضرت جوادالائمه (ع) که در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد برگزار شد، اظهار داشت: بزرگترین عرض ارادت به ساحت معصومین معرفت نسبت به جایگاه آن بزرگواران است.

وی افزود: بعد از رسول خدا (ص) جریان خلافت جایگزین جریان امامت شد و بنی‌امیه به عنوان خلیفه پیامبر (ص) زمام امور جامعه اسلامی را به دست گرفت و بعد از آنها نیز بنی‌عباس با قدرت‌طلبی و سلطه بر زندگی و سرنوشت مردم، به عنوان وارثان بعد از پیامبر (ص) روی کار آمدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در این شرایط امامت به عنوان یک رقیب در مقابل جریان خلافت مطرح بود تا اینکه امامت امام جواد (ع) ثابت کرد که مساله امامت یک واقعیت والا و برتری دارد و امامت در واقع جریان اتصال به مبداء غیب است.

وی ادامه داد: امام جواد (ع) در سنین کودکی به امامت رسیدند ولی با این وجود مظهر علم الهی بودند و با آن سن کمی که داشتند به همه سوالاتی که در زمینه‌های مختلف از ایشان می‌شد به درستی پاسخ می‌دادند و همین امر نشان دهنده اتصال ایشان به عالم غیب بود.

امام جمعه مشهد ابراز داشت: ایشان در هشت سالگی از نظر علم، دانش و معرفت همانند امام صادق (ع) بودند اما با این وجود بسیاری از شیعیان امامت ایشان را نپذیرفتند و از صراط مستقیم منحرف شدند.

علم‌الهدی گفت: بعد از شهادت امام رضا (ع) بسیاری از شیعیان امامت امام جواد (ع) را رد کردند ولی واقعیت این بود که آن حضرت از سوی خداوند به عنوان امام انتخاب و در این جایگاه منصوب شده بودند.

وی ادامه داد: امامت یک جایگاه انتصابی است نه انتخابی و امام و خلیفه خدا بر روی زمین کسی است که از طرف خداوند برای این کار منصوب شده باشد و تنها چنین حکومتی است که بر روی زمین مشروعیت دارد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه امت اسلامی بعد از پیامبر (ص) هر حکومتی خارج از جریان امامت را غیر مشروع و طاغوت می‌دانستند خاطر نشان کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی تنها حکومت مشروع است چرا که رهبری این نظام در دست نماینده و نائب امام زمان (عج) که در پرده غیبت به سر می‌برند، قرار دارد.

اخبار مرتبط

آیت‌الله اختری: امیدواریم همه طیف‌های لبنان با جمهوری اسلامی ایران همکاری کنند

مادران شهدا خاطرات ماندگار و زنده جمهوری اسلامی هستند

علم «علامه حکیمی» همواره با عمل همراه بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha