آماده‌سازی بسترهای اشتغال فرزندان ایثارگران

 آماده‌سازی بسترهای اشتغال فرزندان ایثارگران

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «حسین معصومی» مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی در راستای بررسی مشکلات ایثارگران با سفر به سبزوار در جلسه امروز شورای هماهنگی امور ایثارگران این شهرستان حضور یافت.

حجت‌الاسلام معصومی در این نشست اظهار داشت: با آغاز دور چهارم سفر شهرستانی خراسان رضوی، مشکلات اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان، مسکن ایثارگران و بهسازی مزار شهدا به عنوان سه محور اصلی پیگیری می‌شود.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: در این استان بیش از ۱۲ هزار نفر از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان جویای کار هستند، که طی سه سال اخیر و با پیگیری‌های بنیاد شهید بیش از دو هزار و هفتصد نفر در قالب استخدام و جذب در شرکت‌ها مشغول به کار شدند و سه هزار نفر دیگر نیز با تسهیلات بنیاد شهید شامل استخدام، اعطای وام، آموزش، مشاوره اشتغال و کارآفرینی مشغول به کار خواهند شد.

وی به قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و بیان داشت: طبق این قانون باید تمامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ‌۷۰ درصد مشغول به کار شوند، در نخستین آزمون استخدامی ۱۶ هزار فرزند شهید و جانباز ۷۰ درصد در کل شرکت کردند که تعدادی جذب خواهند شد و دومین آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و ایثارگران در آینده برگزار خواهد شد. 

وی در خصوص وضعیت بیکاران شهرستان سبزوار ابراز داشت: در این شهرستان ۶۵۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران جویای کار هستند که ۳۷ نفر از بسترهایی که بنیاد شهید برای اشتغال فراهم کرده است، مشغول به کار شده‌اند.

معصومی با اشاره به بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران براساس بند (ذ) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه که در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگران به آن نیز اشاره شده است، گفت: تاکنون ۱۰۰ نفر از ایثارگران این شهرستان جهت تبدیل وضعیت به ادارات محل خدمت خود معرفی شده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی در خصوص واگذاری زمین به ایثارگران تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و ۵۷۳ متقاضی دریافت زمین هستند، که مشمولین توسط بنیاد شهید سبزوار شناسایی خواهند شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی ضرورت ساماندهی گلزار شهدا و حفظ و نگهداری مطلوب آن را نیازمند تعامل همه دستگاه‌ها دانست و افزود: در این شهرستان ۵۸ گلزار شهدا وجود دارد که ۳۱ گلزار ساماندهی و ۲۶ گلزار نیاز به ترمیم و بهسازی دارد، که از این تعداد ۲۰ گلزار تک‌مزاری تکمیل شده است و ۱۳ گلزار ۲ مزاری و شش گلزار سه مزاری باقی مانده است و عملیات بهسازی گلزار شهدای روستاهای ایزی و بلاش‌آباد بخش مرکزی سبزوار در سال جاری آغاز می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی افزد: وضعیت بهسازی گلزار شهدا شهرستان ششتمد در حال حاضر با بنیاد شید سبزوار است که ۲۳ گلزار دارد و ۱۰ گلزار روستاهای یحی‌آباد، سنگ‌گرد، روشن‌آباد، حسین‌آباد، باغ خیرات، کیزور، طبرق، دهنو، ابراهیم‌آباد و حسن‌آباد ده زمین، نیازمند بهسازی است.

در پایان این سفر مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد خراسان رضوی در گفتگوی چهره به چهره با ۱۲ نفر از ایثارگران این شهرستان، مسائل و مشکلات آنان را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

اخبار مرتبط

جانبازان و ایثارگران الگوی فرهنگی در جامعه هستند

عملکرد بسیجی‌وار در هر جایگاه شغلی

مشکل مسکن افراد تحت پوشش بنیاد شهید برطرف می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha