لزوم یکسان سازی نرخ‌ها و نظارت دقیق بر بازار

لزوم یکسان سازی نرخ‌ها و نظارت دقیق بر بازار

به گزارش سراج24، آیت الله عباسعلی سلیمانی،  در دیدار با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان، با تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: تعزیرات حکومتی یک پدیده مسلم اسلامی است.

وی، با بیان اینکه حضرت علی(ع) در دوران حکومت خود شخصا شلاق به دست برای نظارت قیمت ها در بازار با متخلفین برخورد می کرد. گفت: امامان معصومی هم که حکومت و قدرت دستشان نبود دقت زیادی در تنظیم بازار اسلامی داشتند.

نماینده ولی فقیه در کاشان با ابراز تاسف از مورد خدشه وارد شدن سلامت نرخ، ثبات قیمت و یک نگاهی به مشتری در نظام اسلامی ایران گفت: در حالی که در کشورمان ساز و کار مناسبی در بازار وجود ندارد در بازارهای غربی با تمام معایب ذاتی که دارند سلامت نرخ، ثبات قیمت و یک نگاهی به مشتری حاکم می باشد.

وی، با تاکید بر اینکه تعزیرات حکومتی باید دقت و سرعت بیشتری بر کنترل بازار داشته باشد گفت: گرچه تعزیرات حکومتی با مشکلاتی روبرو است ولی باید تمام توان خود را بر تثبیت قیمت ها  و مبارزه با گران‌فروشی به کار گیرد.

عضو خبرگان رهبری، نوسان قیمت ها، نبود ضریب مطمئن در ثبات قیمت ها و ... را مهمترین مشکل پیش روی تعزیرات حکومتی دانست و خاطرنشان کرد: مراقبت از بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ها به صورت سایه با رعایت کرامت بازاری مهمترین وظیفه تعزیرات حکومتی در مقطع فعلی است.

وی، خدمت در تعزیرات حکومتی را سخت ترین کارها دانست و گفت: امیدواریم در دولت جدید تعریف درستی از قیمت ها به عمل بیاید تا تکلیف تعزیرات حکومتی  نیز در آن تعریف به درستی روشن شود.

امام جمعه کاشان، در پایان با بیان اینکه باید معیار و ضریب دقیق و درستی در کنترل بازار وجود داشته باشد، یادآور شد: انتظار داریم اقلامی که تحت کنترل و نظارت تعزیرات حکومتی می باشد، سربازان عدل و عدالت این نهاد بتوانند قیمت حداقل پایدار را به بهترین شکل ممکن در جامعه عملیاتی کنند.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار، منصور انصاری، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان با تسلیت شهادت امام جواد(ع) با ارائه گزارشی از فعالیت ها گفت: طی سال جاری به بیش از 7 هزار پرونده در زمینه قاچاق کالا و خدمات، بهداشت دارو و درمان و ارز رسیدگی شده است.

وی، در پایان با بیان اینکه در سه حوزه قاچاق کالا و ارز، کالا و خدمات بهداشت دارو و درمان در سه ماه نخست سال 1400 تعداد 7912 فقره پرونده وارده و تعداد 6 هزار26 فقره پرونده مختومه برای آنها رای محکومیت صادر شده است، افزود: در حوزه اجرای احکام این سه تخلف تعداد 4443 فقره پرونده وارده به اجرای احکام با تعدادی از پرونده های مانده سال قبل 4792 فقره پرونده نیز مختومه گردیده است.

اخبار مرتبط

روحیه مقاومت در دانش آموزان تقویت شود

مدرک‌گرایی در حوزه علمیه جایگاهی ندارد

همایش بزرگداشت شهدای روحانی در خلخال برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha