ابوالفضل ابوترابی:

شفافیت بهترین راه مبارزه با فساد است/ در شهردار آینده مردم را در مدیریت شهری سهیم کند

شفافیت بهترین راه مبارزه با فساد است/ در شهردار آینده مردم را در مدیریت شهری سهیم کند

به گزارش سراج24؛ ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با سراج24 اظهار کرد: ما در رابطه با مشارکت مردم و سهیم کردن آنها در مدیریت‌ها و تصمیم گیری‌هذ طرحی داریم با عنوان «مدیریت جامع» که براساس آن شهروندان می توانند نسبت به عملکرد مدیریت شهری رای بدهند یا نظرات خودشان را اعلام کنند. بنابراین یکی از ابزارهای مشارکت مردم همین طرح جامع مدیریت است. 

ابوترابی در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به اتفاقاتی که متاسفانه در طی سال‌های گذشته رخ داد و اخباری که از فسادها و رانت در برخی شهرداری‌ها منتشر شد اعتماد جامعه و مردم کاهش پیدا کرد. بنابراین در این مقطع یکی از مولفه ها و نیازها برای جلب اعتماد شفافیت در عملکرد است. باید همه شهرداران شفافیت حداکثری را در کارنامه و عملکرد خود داشته باشند.

وی افزود: شفافیت بهترین راه مبارزه با فساد است. بنابراین یکی از ابزارهای محقق شدن این امر وجود یک سامانه است که در آن تمام مصوبات، تلفیق بودجه و هزینه های جاری و سفرهایی که از سوی شهرداری به دیگر کشورها صورت می‌گیرد، همچنین مناقصات همراه جزئیات روی سامانه قرار بگیرد. تمام حساب های شهرداری از جمله برداشت‌ها و واریزی‌ها باید در دسترس عموم قرار بگیرد. قطعا از این طریق می‌توان جلوی بسیاری از رانت ها و فسادها گرفته شود. 

این نماینده مجلس در ادامه تصریح کرد: طرح‌ها باید با نگاه  به آینده در نظر گرفته شود. در انتخاب شهردار آینده تهران به عقیده من سوابق گذشته او خیلی موثر است و باید مورد توجه قرار گرفته شود. اینکه سوابقش چگونه بوده عملکرد او در رابطه با مفاسد اقتصادی به چه صورت بوده است. آیا شفافیت در عملکرد او دیده می‌شود. نوع نگاه او به قضایا به چه صورت بوده است؟ همه اینها در انتخاب شهردار آینده مهم است که باید مورد توجه اعضا در انتخاب خود باشد.

اخبار مرتبط

30 نفر از نمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شدند

ضعف در دیپلماسی انرژی از دلایل اصلی تفحص از عملکرد زنگنه است

متاسفانه طی یک سال گذشته بیانیه‌ی گام دوم آن‌طور که باید عملیاتی نشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha