رمان جدید حجت‌الاسلام مظفر سالاری درباره امام جواد(ع) رونمایی شد

رمان جدید حجت‌الاسلام مظفر سالاری درباره امام جواد(ع) رونمایی شد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی انتشارات به‌نشر، مراسم رونمایی از کتاب «مرا با خودت ببر» نوشته حجت‌الاسلام مظفر سالاری شنبه شب ۱۹ تیر همزمان با شب شهادت حضرت جوادالائمه(ع) در دانشگاه امام جواد(ع) یزد برگزار شد.

رمان «مرا با خودت ببر» رمانی پرحادثه از دوران امام جواد (ع) و درباره سه شخصیت بزرگ تشیع در زمانه این‌امام معصوم است.

غلامعلی سفید مدیر عامل موسسه خیریه امام جواد(ع) یزد در این مراسم ضمن گرامیداشت شهادت امام جواد(ع) گفت: این‌موسسه هر ساله در زمان شهادت این امام مراسم هایی را برگزار می کند که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا منتفی شد ولی با این حال سعی کردیم به این مناسبت برنامه‌ای داشته باشیم. سال گذشته زمانی که متوجه شروع نگارش کتابی درباره امام جواد(ع) توسط حجت‌الاسلام سالاری شدیم، از وی خواستیم که این کتاب توسط این‌موسسه رونمایی شود و خوشبختانه امسال هزینه های آن به این امر اختصاص پیدا کرد.

حجت‌الاسلام مصطفی گرجی از فعالان فرهنگی استان کرمان نیز در این‌مراسم با اشاره به ویژگی‌های داستان‌نویسی حجت الاسلام مظفر سالاری گفت: نویسندگی وی برگرفته از داستان‌های قرآنی است که این ویژگی بسیار بارزی است که توانسته مخاطبین را به خود جذب کند. نویسندگان می‌توانند با آثار مناسب خود جامعه را به سمت تعادل سوق دهند.

وی افزود: بخشی از گزاره‌های کتاب از دین است و بخشی از آن نیز طبیعت زندگی این جهانی را روایت می‌کند و تماما اشیا، افراد و آنچه مربوط به انسان و این جهانی آدمی است را روایت می‌کند که این گزاره‌های ناب بسیار ارزشمند هستند. خوانندگان امروز ید طولایی در خواندن و کتابخوانی دارند ولی رمان تاریخی با تم مذهبی که از خواننده خود دلبری کند بسیار با اهمیت است که حجت‌الاسلام سالاری این را به خودی خود دنبال کرده و ارائه کرده است.

حجت‌الاسلام مظفرسالاری نیز در این‌مراسم ضمن گرامیداشت روز ادبیات کودک و نوجوان گفت: مرحوم آذریزدی با وجود این که به صورت ظاهری زندگی مادی خوبی نداشت اما با همین وضعیت توانست میراثی ماندگار برای ما داشته باشد و به یادگار بگذارد.

وی با ذکر خاطراتی در خصوص دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری در سال ۸۶ گفت: در آن جلسه که مرحوم آذریزدی نیز حضور داشتند، مقام معظم رهبری توجه ویژه‌ای به وی داشته و با سخنانی از وی تفقد کردند و پس از اتمام جلسه نیز من به آذریزدی گفتم که امشب شب شما بود و ایشان گفت که خداوند امشب به من همه چیز داد و امیدم را مضاعف کرد.

نویسنده کتاب « مرا با خودت ببر» در ادامه گفت: این‌کتاب به مدد ائمه (ع) و امام رضا (ع) و عنایت خود امام جواد (ع) نوشتم. زیرا نظر اولیه آن در مراسم چاپ چهل و چهارم کتاب دعبل در مشهد مقدس مطرح شد و توسط به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از من درخواست شد که درباره دردانه امام رضا(ع) کتابی بنویسم.

حجت‌الاسلام مظفر سالاری با اشاره به خاطره‌ای از بیماری خود و درخواستش از امام رضا(ع) گفت: در روز سوم آذرماه سال ۹۸ بیماری زخم معده باعث شد که من را به بیمارستان منتقل کنند که در زمان انتقال به اتاق عمل از امام رضا(ع) خواستم که به من فرصتی دهند تا داستان امام جواد(ع) را بنویسم و این فرصت به من دادند و آن نیز محقق شد. اگرچه نوشتن همچون قلم زدن در خون زدن است و برخی وقت‌ها نیز از خدا می‌خواهم که همینطوری رمان را در اختیار من قرار دهد تا به ناشر بدهم اما با تمام وجودم این کارم را ادامه می‌دهم و خداوند نیز به من کمک کرده است.

وی گفت: برای نوشتن کتاب ۶ ماه مطالعه و تحقیق می‌کنم و برای نوشتن آن نیز ۶ ماه زمان صرف می‌کنم. از زمانی که از امام رضا(ع) درخواست کردم بتوانم داستانی بنویسم تا زمانی که پایان یافت، یک سال شد و در روز سوم آذرماه ۹۹ نیز این رمان به پایان رسید.

اخبار مرتبط

درمانگاه شهر دورود جوابگوی نیاز‌های درمانی مردم نیست

ساخت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی در کشور

کارگاه یادداشت نویسی برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha