۷۰۰ برنامه طی هفته عفاف و حجاب در استان تهران اجرا می شود

۷۰۰ برنامه طی هفته عفاف و حجاب در استان تهران اجرا می شود

به گزارش سراج24، سردار احمد ذوالقدر در نشست خبری که به مناسبت هفته عفاف و حجاب در روز شنبه در فرماندهی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: در هفته عفاف و حجاب نشست‌ها، کارگاه‌ها و جشنواره‌های مرتبط، جشن تکلیف دختران، نمایشگاه‌های مختلف عکس و کارگاه‌های سبک زندگی ایرانی- اسلامی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: وجود شهدایی مانند شهیدان سلیمانی و حججی که مایه افتخار کشور هستند، نشان‌دهنده تربیت غنی در دامان مادران با سبک زندگی ایرانی- اسلامی است.

ذوالقدر ادامه داد: اگرچه جهاد تکلیفی برای مردان است، اما در سال‌های دفاع مقدس بانوان نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و با دستان خالی از کشور و آرمان‌های انقلاب دفاع کردند، امروز نیز بانوان ایران اسلامی به جهانیان نشان داده‌اند که با عفت و حفظ حجاب می‌توان در عرصه‌های مختلف درخشید و برای کشور و جامعه اثرگذار بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی ویژه برنامه‌های حجاب و عفاف در ۹ سرفصل برای ۱۴ شهرستان و ۱۸ ناحیه استان تهران، بیان داشت: توزیع البسه السلامی (چادر)، دوخت رایگان چادر و ویزیت رایگان بخش دیگری از برنامه‌های هفته عفاف و حجاب است.

ذوالقدر یادآور شد: حضور بانوان طلبه در روستاها و ارائه خدمات به بانوان خانه‌دار، ترویج فرهنگ اسلامی و بیان احکام الهی، برپایی مراکز مشاوره تلفنی، اجرای طرح شهید سلیمانی توسط بانوان بسیجی، تجلیل از نخبگان ایثارگر به ویژه شهدای سلامت، جهاد و شهادت را بخش‌های دیگری از برنامه‌های هفته حجاب و عفاف برشمرد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزاری جشنواره امر به معروف در هشت شهرستان این استان تهران را از دیگر برنامه‌های هفته عفاف و حجاب دانست و گفت: روایتگری در گلزار شهدا، برپایی جشن تکلیف دختران، برپایی مانورهای فرهنگی، برگزاری تریبون آزاد، پیاده‌روی، تذکر لسانی، تجلیل از بانوان محجبه و برگزاری مسابقات قرآنی، فرهنگی، ورزشی و … نیز در این هفته برپا خواهد بود.

اخبار مرتبط

جشنواره طراوت برگزار می‌شود

حجاب ضامن حفظ جایگاه و ارزش زنان است

ارائه درس عفاف و حجاب توسط مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha