بزرگداشت هفته ملی ازدواج با محور ازدواج آسان و آگاهانه

بزرگداشت هفته ملی ازدواج با محور ازدواج آسان و آگاهانه

به گزارش سراج24، اعظم کریمی مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته ازدواج با تشریح روزشمار این هفته گفت: دوشنبه همزمان با پیوند آسمانی حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) روز ملی ازدواج نام دارد و دیگر روزهای این هفته نیز هر کدام به یک عنوان نامگذاری شده است.

وی در این باره تصریح کرد: روز سه شنبه به نام «نقش مشاوره تخصصی پیش از ازدواج» نام گرفته که رویکردهای امسال نیز فرهنگ سازی در این زمینه بوده است. روز چهارشنبه به نام «ترویج ازدواج با کمک خیرین و فعالان این حوزه»، روز پنجشنبه به نام «توانمندسازی جوانان برای جامعه‌ای سالم و با نشاط» نام گرفته است.

کریمی تصریح کرد: در همین راستا به برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای جوانان اقدام کرده‌ایم. روز جمعه نیز به نام «ترویج فرزند آوری و جامعه جوان» و روز شنبه به نام «عفاف و حجاب، تعالی خانواده» و روز یکشنبه به نام «سواد رسانه‌ای در حوزه آسیب‌های ازدواج» نام گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های این هفته کمپین مشاوره رایگان است، عنوان کرد: در حال حاضر ۴۳۰ مرکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان در سراسر کشور فعال هستند و در این هفته این مراکز به زوجین و جوانان کشور مشاوره رایگان ارائه خواهند داد.

کریمی با تشریح دیگر برنامه‌های هفته ازدواج ابراز داشت: روز ۲۱ تیرماه نیز به مناسبت روز ملی ازدواج با حضور وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان حوزه مراسم بزرگداشت ازدواج و آغاز به کار کمپین‌های متعدد را خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش با اشاره به این کمپین‌ها عنوان کرد: یکی از کمپین‌هایی که راه اندازی خواهد شد، کمپین ساده زیستی با هدف معرفی جوانانی که طی سال‌های اخیر زندگی خود را بدون مراسم‌های تشریفاتی و ساده آغاز کرده‌اند، برپا می‌شود. کمپین دیگر نیز حذف مراسم بازدید از جهیزیه عروس است، چرا که معتقدیم افراد آنچه را که در توان دارند برای جهیزیه تأمین می‌کنند و قضاوت در این امر منجر به ایجاد مانع برای ازدواج جوانان می‌شود.

کریمی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی و خرید جهیزیه از کالاهای داخلی و پویش مهریه ساده از دیگر کمپین‌هایی است که در این هفته برگزار خواهد شد. پویش «ریحانه» نیز که فرهنگ سازی برای ترویج عفاف و مقابله با مُدهای خارجی است در این هفته که هفته عفاف و حجاب است، راه اندازی خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این هفته در بسترهای مجازی نشست‌های متعدد با حضور کارشناسان و جوانان برگزار خواهد شد. تاکنون نیز ۸۰۰ محصول رسانه‌ای با موضوع ازدواج آگاهانه و پایدار داشته‌ایم که منتخب آنها در این هفته منتشر خواهد شد. به طور کلی تمامی برنامه‌های هفته ازدواج با هدف فرهنگ سازی برای ازدواج آگاهانه و آسان خواهد بود.

اخبار مرتبط

ازدواج پیشران بسیاری از موضوعات اجتماعی

افزایش ۲ برابری وام‌های ازدواج و فرزندآوری دانشجویان

چه کسانی می‌توانند هدیه ازدواج از تامین اجتماعی بگیرند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha