نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، ظهر شنبه در نشست ستاد گرامیداشت سالگرد اقامه نمازجمعه به مناسبت فرارسیدن پنجم مرداد، اظهار کرد: خواسته‌های مردم در نماز جمعه مطرح می‌شود تا به گوش مسئولان برسد و این ویژگی بسیار قابل توجه است.

وی با اشاره به اهمیت نمازجمعه در اول انقلاب اسلامی تاکنون و اعتماد مردم به این جایگاه، اظهار کرد: نماز جمعه طرف مردم است و امام جمعه ذره‌ای از حقوق مشروع و قانونی مردم عقب نشینی نخواهد کرد.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه اعضای ستاد گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور در آستارا برای بازآفرینی هویت و نقش هدایتگری این آئین عبادی و سیاسی در این شهرستان مرزنشین و آشنایی بیشتر مردم با اثرات مثبت تریبون امام‌جمعه برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: نهاد نمازجمعه در شهرستان مرزی بندر آستارا همواره پویا بوده و منفعل نیست و در حال حرکت و تلاش است.

حافظ نیا، ادامه داد: خطبه‌های نماز جمعه همواره واکنش‌های دشمنان را در پی داشته و باعث هراس آنها می‌شود.

وی، گفت: در راستای گرامیداشت سالگرد اقامه نماز جمعه، شهر آذین بندی شده و با استقرار میز خدمت در فضای جانبی مصلای آستارا از فعالان ستاد نماز جمعه شهرستان و کادر بهداشت و سلامت تجلیل خواهد شد.

امام جمعه آستارا با اشاره به هفته عفاف و حجاب نیز گفت: متأسفانه وضعیت حجاب متناسب با ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در کشور ما نیست و بد حجابی قطعاً اثرات و تبعات منفی در جامعه ما خواهد داشت.

اخبار مرتبط

مصلی و محل برگزاری نماز جمعه دیلم در اختیار شبکه بهداشت قرار گرفت

نماز جمعه در تمام شهرهای خراسان شمالی اقامه می‌شود

ستاد نماز جمعه خراسان شمالی به جوان‌ها میدان دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha