نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

نماز جمعه قرارگاه وحدت و مدافع حقوق مردم است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، ظهر شنبه در نشست ستاد گرامیداشت سالگرد اقامه نمازجمعه به مناسبت فرارسیدن پنجم مرداد، اظهار کرد: خواسته‌های مردم در نماز جمعه مطرح می‌شود تا به گوش مسئولان برسد و این ویژگی بسیار قابل توجه است.

وی با اشاره به اهمیت نمازجمعه در اول انقلاب اسلامی تاکنون و اعتماد مردم به این جایگاه، اظهار کرد: نماز جمعه طرف مردم است و امام جمعه ذره‌ای از حقوق مشروع و قانونی مردم عقب نشینی نخواهد کرد.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه اعضای ستاد گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور در آستارا برای بازآفرینی هویت و نقش هدایتگری این آئین عبادی و سیاسی در این شهرستان مرزنشین و آشنایی بیشتر مردم با اثرات مثبت تریبون امام‌جمعه برنامه‌ریزی کرده‌اند، گفت: نهاد نمازجمعه در شهرستان مرزی بندر آستارا همواره پویا بوده و منفعل نیست و در حال حرکت و تلاش است.

حافظ نیا، ادامه داد: خطبه‌های نماز جمعه همواره واکنش‌های دشمنان را در پی داشته و باعث هراس آنها می‌شود.

وی، گفت: در راستای گرامیداشت سالگرد اقامه نماز جمعه، شهر آذین بندی شده و با استقرار میز خدمت در فضای جانبی مصلای آستارا از فعالان ستاد نماز جمعه شهرستان و کادر بهداشت و سلامت تجلیل خواهد شد.

امام جمعه آستارا با اشاره به هفته عفاف و حجاب نیز گفت: متأسفانه وضعیت حجاب متناسب با ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در کشور ما نیست و بد حجابی قطعاً اثرات و تبعات منفی در جامعه ما خواهد داشت.

اخبار مرتبط

دولت مصمم است یارانه‌ به دست افراد مستحق برسد

معلمین نمونه کردستان تجلیل شدند

پاسخگویی اعضای شورای شهر به مشکلات مردم در نماز جمعه اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha