توسعه و ترویج فرهنگ نماز نیازمند برنامه های تخصصی است

توسعه و ترویج فرهنگ نماز نیازمند برنامه های تخصصی است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار ظهر شنبه در جمع اعضای شورای سیاستگذاری نماز جمعه استان اظهار کرد: در تهاجم فرهنگی دشمنان، نماز جمعه نیز مورد هدف قرار گرفته است، دشمنان در ابتدای انقلاب اسلامی، ائمه جمعه را ترور کرده و حملات تروریستی در پایگاه‌های نماز جمعه انجام می‌دادند که این امر نشان دهنده نقشی است که نماز جمعه در فرهنگ سازی و تاثیر به سزای آن در جامعه داشته است.

وی با اشاره به اینکه با سرمایه گذاری در ترویج فرهنگ نماز جمعه از بسیاری از علت‌های آسیب‌های اجتماعی می‌توان جلوگیری کرد و زمینه ساز ترویج معروف‌ها در جامعه شد، افزود: انسان باید برای نماز جمعه برنامه زندگی را به گونه‌ای تنظیم کند که مهم‌ترین کار انسان شرکت در نماز جمعه در روز جمعه باشد.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: وظیفه شرعی و قانونی کارگزار اسلامی این است که در جایگاهی که قرار دارد، همان طوری که برای کارهای سازمانی تعهد دارد و باید پاسخگو باشد در برابر نماز و امر به معروف و نهی از منکر و ارزش‌های دینی هم مسئولیت دارد.

کریمی تبار بیان کرد: برخی از نمازگزاران جمعه وسیله شخصی ندارند و از نبود وسایل نقلیه عمومی گلایه دارند، به طور قطع اگر وسایل عمومی حمل و نقل باشد، می‌توانند در نماز جمعه مشارکت کنند.

وی ادامه داد: باید یک تدبیری شود که زمینه انتقال نمازگزاران به مصلی از مناطق مختلف شهر، از طریق ناوگان عمومی فراهم شود.

کریمی تبار تصریح کرد: برنامه‌های تخصصی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز جمعه در شورای فرهنگ عمومی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد و در سایر شهرستان‌های استان نیز اقدام مشابهی انجام شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: رعایت کامل دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در محل‌های برگزاری نماز جمعه ضروری است.

اخبار مرتبط

برگزاری ۶۱برنامه طی دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر در ایلام

ادارات دهلران برای برگزاری کنگره ۳ هزار شهید در ایلام همکاری کنند

آمادگی سپاه ایلام برای کمک به تولید و اشتغالزایی در مناطق محروم

0 نظر

ارسال نظر

capcha