سرلشکر صفوی: ادبیات دفاع مقدس ترویج می‌خواهد

سرلشکر صفوی: ادبیات دفاع مقدس ترویج می‌خواهد

به گزارش سراج24؛ سرلشکر رحیم صفوی در گفت‌وگو با ایکنا پیرامون نقش انجمن علمی دفاع مقدس در ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت و ارزش‌های دفاع مقدس چنین گفت: برداشت من این است که هم‌اکنون که حدود ۳۲ سال از پایان دفاع مقدس می‌گذرد؛ این انجمن علمی دفاع مقدس می‌تواند با کارهای وسیع خود در زمینه‌های هنری، تولید ادبیات علمی، تولید اندیشه و تفکر در لایحه‌های راهبردی و عملیاتی، در زمینه‌های خاطره‌گویی؛ به ویژه برای جوانان، تولیدات گسترده‌ای داشته باشد. انجمن علمی دفاع مقدس می‌تواند در تربیت اساتیدی که برای تدریس درس آشنایی با دفاع مقدس در مقطع کارشناسی تصویب شده است و درس داده می‌شود، فعالیت‌هایی داشته باشد. همچنین می‌تواند کتاب‌های کارشناسی و علمی در زمینه‌های مختلفی مانند راهبرد نظامی-سیاسی عراق در حمله به ایران، راهبرد دفاعی ایران، حامیان رژیم بعث عراق در حمله به ایران و... تولید کند.

این عضو منتخب انجمن علمی دفاع مقدس با یاد بمباران شیمیایی سردشت گفت: هشتم تیر سالروز حمله شیمیایی به سردشت بود و واقعاً این حمله شیمیایی به مردم مظلوم سردشت و حلبچه، دو فاجعه مثل هیروشیما و ناکازاکی بود ولیکن متاسفانه ناشناخته است. حتی به آلمانی‌ها، انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها که این مواد شیمیایی را در اختیار عراق که گذاشتند نیز پرداخته نشده است. مواد سمی به گونه‌ای بود که اگر کسی دو بار این مواد را تنفس می‌کرد به شهادت می‌رسید. حامیان رژیم بعث عراق را مردم ایران باید بشناسند. انجمن علمی دفاع مقدس می‌تواند با نشست‌هایی که در مکان‌های مختلف مثل مدارس و دانشگاه‌ها دارد در نشست‌های تخصصی، رنجی را که مردم ایران بردند؛ بیان کند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: درست است که رزمندگان در خط مقدم جبهه بودند اما در پشت‌ جبهه مردم عادی شهر و روستا بودند که دفاع می‌کردند. ما بیش از ۳۰ تا ۴۰ هزار دانشجو در جنگ داشتیم که ۵ هزار نفر از آنها شهید شدند. همچنین تقریباً ۵۰ درصد رزمندگان جنگ از جمعیت دانش‌آموزان بودند و از این ۲۳۰ هزار شهید حدود ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز، ۴ تا ۵ هزار شهید خانم و همینطور ۴ تا ۵ هزار شهید طلبه داریم. در بمباران‌های شهری که با هواپیما و موشک مورد هدف قرار دادند و به همین تهران و قم هم رسید؛ بیش از ۸ هزار شهید دادیم. متاسفانه این حقایق، آمار و شهدای گرانقدر زیاد شناخته شده نیستند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری تاکید کرد: اگر این انجمن علمی بتواند مظلومیت، مقاومت و پیروزی ملت ایران را در این جنگ نابرابر بیان کند دستآوردی قابل قبول است. محصول این اندیشه، تفکر و عملکرد دفاع مقدس جبهه مقاومت است. امروز بیش از صدهزار نیروی حشدالشعبی در عراق و ۷۰ هزار نیروی مقاومت مردمی در سوریه تشکیل شده است. همچنین حزب‌الله لبنان و انصارالله در یمن شکل‌گرفته است. این که انصارالله در یمن در مقابل عربستان و امارات ایستاده است؛ از کجا یاد گرفته‌اند؟ یعنی مدل رفتاری ملت ایران برای ملت‌های دیگر مدل‌سازی شد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه در زمان جنگ بیان کرد: من تصورم این است که سال‌ها غربی‌ها برای ما تولید علم ‌کردند؛ کتاب ‌نوشتند و اساتید دانشگاه این کتاب‌ها را به خورد دانشجویان از جمله این بنده حقیر می‌دادند؛ حالا ما از این سمت تولید علم و ادبیات می‌کنیم و به تمام آزادی‌خواهان جهان و ۵۷ کشور اسلامی که می‌خواهند سرنوشت خود را در دست خود بگیرند؛ مثل مردم مصر، پاکستان، افغانستان، تونس و... صادر می‌کنیم. ما باید بتوانیم ادبیات دفاع مقدس را که در راستای ادبیات انقلاب اسلامی است ترویج کنیم. سرنوشت این انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به هم گره خورده است و اگر انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد جنگی هم رخ نمی‌داد. اصلاً این جنگ را به ما تحمیل کردند تا منابع انسانی ما را و منابع اقتصادی ایران و صدور انقلاب اسلامی ایران را با شکست مواجه کنند.

وی افزود: به فضل الهی با بیش از ۵۰۰ هزار شهید، جانباز و اسیر توانستیم کشورمان را حفظ کنیم و ان‌شاءالله در گام دوم انقلاب اسلامی این ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به تمام انسان‌هایی که به دنبال آزادی، استقلال و بدست گرفتن سرنوشت خودشان هستند منتقل می‌کنیم. باید بدانیم که خون شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد. اگر امروز این کرونا نیامده بود می‌دیدیم برای اربعین چقدر حضور پیدا می‌کردند. خون شهدای مدافع حرم، چون حاج قاسم سلیمانی و شهید سید محمد حجازی، راه قدس را باز می‌کند. آن جمله‌ای که امام(ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می‌گذرد؛ خیلی جمله عارفانه و استراتژیکی است. واقعا این مسیر قدس از مسیر کربلا، عراق، سوریه و لبنان می‌گذرد. ما امیدوار هستیم که جمله‌‌ای که حضرت آقا فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهند دید؛ تحقق پیدا کند.

اخبار مرتبط

آزادی خرمشهر با مجاهدت و یکپارچگی ملت غیور محقق شد

شهید حجازی مصداق «ولا خوف علیهم و لاهم یحزنون» بود

پرچم‌داری وحدت، دفاع از ولایت و اسلام ناب جهاد امروز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha