«احمد جبرئیل» عمر خود را صَرف دفاع از فلسطین کرد

«احمد جبرئیل» عمر خود را صَرف دفاع از فلسطین کرد

به گزارش سراج24 به نقل از فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی حماس بیانیه ای را به مناسبت درگذشت «احمد جبرئیل» دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه خود ضمن اعلام تسلیت به مناسبت درگذشت دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، تأکید کرد: احمد جبرئیل عمر خود را صَرف دفاع از فلسطین کرد.

جنبش حماس، جبرئیل را یک رهبر ملی برای فلسطین توصیف و تأکید کرد: جبرئیل عمر خود را برای تحقق آرمان های فلسطین سپری کرد. از سوی دیگر، کمیته های مقاومت فلسطین نیز اعلام کردند: مردم فلسطین نقش بزرگ رهبر بزرگ ملی خود در مقاومت برابر رژیم صهیونیستی را فراموش نخواهد کرد.

گفتنی است، احمد جبرئیل (۱۹۳۸-۲۰۲۱) مشهور به ابوجهاد از قدیم‌ترین مبارزان فلسطینی بود. وی در سال ۱۹۳۸ متولد شد و ملقب به ابوجهاد بود. جبرئیل مؤسس جبهه مردمی برای آزادی فلسطین فرماندهی کل و رهبر آن از زمان تاسیس این جبهه در سال ۱۹۶۸ بود.

جبرئیل از پدری فلسطینی و مادری سوری متولد شد. او در سال ۱۹۴۸ به سوریه مهاجرت کرد و در قنیطره سکونت گزید. وی از رهبران فلسطینی بود که به مبارزه مسلحانه برای آزادی فلسطین از لوث صهیونیستها ایمان داشت.

اخبار مرتبط

ثبت اولین مورد «آبله میمون» در فلسطین اشغالی

ازسرگیری سیاست ترور، بهای سنگینی برای تل‌آویو دارد

یورش مجدد نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین

0 نظر

ارسال نظر

capcha