منابع کشور باید در مسیر حل مشکلات مردم قرار گیرد

منابع کشور باید در مسیر حل مشکلات مردم قرار گیرد

به گزارش سراج24، صبح پنج‌شنبه مراسم اهدای هزار و ۴۰۰ سری جهیزیه و ۲۰ هزار بسته معیشتی در قالب رزمایش مواسات و همدلی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسؤولان استان در فرهنگسرای نصرت مشهد برگزار شد.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در این مراسم، محرومان را ولی‌نعمتان کشور و انقلاب خواند و اظهار کرد: خیرات و مبرات، مهم‌ترین عامل ترفیع جایگاه بندگان خدا است.

وی با بیان این‌که رسیدگی به خلق خدا و امداد به بندگان خداست عامل کمال بندگی است، ادامه داد: نظام اسلامی در پاسخگویی مسؤولان به جامعه باید الگو باشد در حالی که سرکشی از مردم و محرومان در مسؤولان جایی ندارد و استکبارگری مدیران ارشد یک کشور، میراث شوم نظام سلطه است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که منابع مادی و فرهنگی کشور باید در مسیر حل مشکلات جامعه قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: قرارگاه مواسات و همدلی خراسان رضوی در پاسخ به دغدغه مقام معظم رهبری برای خدمت به مردم حاشیه‌نشین مشهد مقدس فعال شد که نباید برای آن پایانی تصور کرد.

وی به توزیع بیش از سه میلیون بسته معیشتی و سایر اقلام حمایتی در دوره فعالیت قرارگاه مواسات و همدلی خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود که برای پیدا کردن خانواده‌ای محروم و مستضعف، نیاز به تحقیق و جست‌وجو باشد تا چهره فقر تز جامعه انقلابی و اسلامی از بین برود.

در ادامه این مراسم، سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته بسیجیان در حوزه محرومیت‌زدایی، با بیان این‌که انسان در سختی‌ها محک زده می‌شود، اظهار کرد: ملت ما در سه دوره مبارزات انقلابی، دوران دفاع مقدس و دوران تحریم‌های ظالمانه آمریکا محک زده شدند که با مقاومت مردم بر همه این مشکلات پیروز شدند.

وی افزود: به اذعان بسیاری از جامعه‌شناسان و کارشناسان سیاسی، بهم پیوستگی و انسجام ملی مردم ایران در سایه هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، سبب تبدیل نظام اسلامی به الگوی کارآمدی در منطقه شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: الگوی کارآمدی نظام اسلامی به جهانیان ثابت کرد اگر ملت‌ها به معنویت پایبند باشند، هیچ توطئه‌ای از سوی هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند آنان را از مسیر خود باز دارد.

وی، مشارکت فراگیر مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه را نشان‌دهنده آینده‌ای روشن برای نظام و انقلاب دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم به درستی از اعتماد مردم به‌عنوان یک ودیعه ماندگار برای نظام و انقلاب، پاسداری کنیم.

سردار یعقوبعلی نظری نیز در تشریح اقدامات قرارگاه مواسات و همدلی خراسان رضوی، بیان کرد: توزیع هزار و ۴۰۰ سری جهیزیه و ۲۰ هزار بسته معیشتی توسط قرارگاه مواسات استان و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، اقدام شاخص این قرارگاه در دور جدید رزمایش مواسات و همدلی است که علاوه بر آن، بهره‌برداری از صدها پروژه ساخت مسجد، مدرسه، خانه بهداشت و مراکز فرهنگی در روستاهای محروم استان، دیگر اقدامات این رزمایش در این مرحله است.

وی افزود: پاسداران خود را در مصائب هم‌وطنان و همشهریان کم‌برخوردار شریک می‌دانند.

اخبار مرتبط

محدودیت‌های ترافیکی روز اربعین در مشهد چیست؟

دفاع مقدس یک مکتب انسان‌ساز در دست معلمان است

وضعیت نابسامان یکی از مراکز درمان کرونا در حاشیه شهر مشهد و سکوت مسئولان!

0 نظر

ارسال نظر

capcha