ترویج مکتب اهل بیت (ع) مهم‌ترین مأموریت آستان قدس رضوی

ترویج مکتب اهل بیت (ع) مهم‌ترین مأموریت آستان قدس رضوی

به گزارش سراج24، تولیت آستان قدس رضوی با صدور حکمی، دکتر عبدالحمید طالبی را به‌عنوان رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی منصوب کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در حکم رئیس جدید سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس تأکید کرده است: مهم‌ترین مأموریت آستان قدس رضوی با استفاده از ظرفیت فرهنگی عظیمی که از آن برخوردار می‌باشد، هدایت مخاطبان به سوی کمال در پرتو معارف قرآنی، عترت و سیره نورانی حضرت رضا علیه‌السلام با بهره‌گیری از تجارب جامعه نخبگان علمی و فرهنگی با هدف ترویج آموزه‌های گران‌سنگ و متعالی آن امام همام و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام در فضای عمومی کشور و جهان اسلام است.

در ادامه این حکم آمده است: جناب‌عالی را که دارای سوابق ارزشمند علمی و اجرایی و از نیروهای متعهد و انقلابی هستید را به سمت رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی منصوب می‌نمایم.

امید است با ایجاد هم‌افزایی، هماهنگی و به‌کارگیری ظرفیت‌های فرهنگی علمی و پژوهشی مؤسسات و واحدهای تابعه آن سازمان و آستان قدس رضوی در جهت کمک به تولید علم و نظریه‌های نوین، ارتقا اثربخشی و تأمین فرآیند زیارت و تثبیت رویکرد زائرمحوری و گسترش کیفی خدمات و محصولات فرهنگی متناسب با نیاز مخاطبان و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های بین‌المللی، در پیشبرد مأموریت‌های علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و تأثیرگذاری علمی و فرهنگی در فضای عمومی جهان اسلام اقدامات مؤثری به عمل آورید.

پیش از این، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن مهدوی مهر ریاست سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی را برعهده داشت که با حکم تولیت آستان قدس به عنوان عضو شورای علمی و فرهنگی منصوب شد.

گفتنی است، دکتر عبدالحمید طالبی دانش آموخته دانشگاه امام صادق (ع) و دانشگاه خوارزمی و عضو هیئت علمی دانشگاه بوده است.

اخبار مرتبط

پس از سفر کربلا گره‌های زندگی‌ام باز شد

آغاز مسابقات قرآنی دانش‌آموزان سراسر کشور در مشهد

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب ‌بر «عمارت خانه خورشید»

0 نظر

ارسال نظر

capcha