اصل مطالبه‌گری باید در جامعه نهادینه شود

اصل مطالبه‌گری باید در جامعه نهادینه شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد باقری‌بنابی امروز  در آیین نکوداشت و تجلیل از نویسندگان شهرستان بناب که با حضور فرماندار، جمعی از مسئولین و جمعی از نویسندگان و اهالی قلم این شهرستان ترتیب یافته بود، با بیان اینکه باید مطالبه گری بحث های فرهنگی کشور جزو موضوعات اول کشور باشد، اظهار داشت: نویسندگان و هنرمندان نسبت به مشائل و مشکلات جامعه مطالبه گر باشند.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی رسانه های مکتوب در شهرستان در کنار سایر رسانه ها و پایگاه های خبری شهرستان از آمادگی خود برای راه اندازی هفته نامه و روزنامه در سطح شهرستان بناب خبر داد.

باقری بنابی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ضرورت برگزاری جشنواره نویسندگان شهرستان از انجام مراحل احداث فرهنگسرا در این شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم این گونه نشست ها حداقل هر 3 ماه یک بار و برای تمام گروه های  مختلف جامعه تشکیل و مسائل و موضوعات مربوطه بررسی شوند.

فعالیت بیش از 200 نویسنده در سطح شهرستان بناب

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در این آیین از فعالیت بیش از 200 نویسنده در سطح شهرستان بناب خبرداد.

حبیب صدقی اظهار کرد: بیش از 200 نویسنده در سطح شهرستان بناب فعال هستند و در این مراسم با توجه به شرایط کرونایی از عزیزانی دعوت شده است که بیش از دو اثر یا کتاب به چاپ رسانده اند.

وی اضافه کرد: این مراسم برای اولین بار به پیشنهاد حجت الاسلام باقری بنابی نماینده مردم بناب و خوشه مهر در مجلس شورای اسلامی و فتحی فرماندار بناب برگزار شد که از این بابت از زحمات عزیزان قدردانی می کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه اظهار امیدواری کرد که  در آینده شاهد دعوت و تجلیل از تمام نویسندگان و اهل قلم شهرستان باشیم.

این گزارش می افزاید، در ادامه این نشست تعدادی از نویسندگان شهرستان بناب به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

همچنین در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت 14 تیرماه مصادف با روز قلم ترتیب یافته بود، با اهدای لوح و هدایایی از نویسندگان شهرستان بناب تجلیل بعمل آمد.

شهرستان 150 هزار نفری بناب واقع در 110 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان اگر چه از دیرباز به عنوان شهری با خصوصیات اقتصادی و کار و تلاش معروف شده است اما این مانع پرورش و بروز سایر استعدادهای بشری همچون هنر نویسندگی در میان مردمان این شهر نشده و هنرمندان بنابی در بسیاری از رشته های هنری سرآمد استانی و کشوری هستند.

اخبار مرتبط

دولت ظرفیت‌های نهفته کردستان را مورد توجه قرار دهد

دولت مردمی به دنبال حل معضل فاصله میان مردم و حاکمیت است

مشکل اهدای وام ۱۰۰ میلیونی کارآفرینی نابینایان حل شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha