حماس:

استمرار محاصره غزه به انفجار اوضاع میدانی منجر می‌شود

 استمرار محاصره غزه به انفجار اوضاع میدانی منجر می‌شود

به گزارش سراج24، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس گفت که وقت‌کشی رژیم صهیونیستی در رفع محاصره غزه، باعث ایجاد تنش‌های جدید می‌شود که نیازمند وساطت میانجی‌گران است.

القانوع افزود که رژیم صهیونیستی محدودیت‌هایی را برای فعالیت گذرگاه‌های غزه و کاهش واردات کالاها اعمال کرده و علاوه بر آن آغاز عملیات بازسازی نوار غزه و واردات کمک‌های مالی اهدایی قطر به غزه را به تأخیر انداخته است.

وی گفت که این رفتارهای رژیم صهیونیستی به تشدید تنش‌ها در غزه منجر می‌شود و گروه‌های مقاومت فلسطین نیز با دقت اوضاع را زیرنظر دارند و هرگز دست بسته نخواهد ماند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، القانوع تصریح کرد که تمامی گزینه‌ها برای شکست محاصره روی میز است و هرگز طولانی مدت منتظر نخواهیم ماند و رژیم اشغالگر بایستی به خواسته‌های ملت فلسطین در غزه پاسخ داده و برای رفع محاصره غزه اقدام کند.

رژیم صهیونیستی اخیرا طی ۱۲ روز جنگ علیه نوار غزه، ۲۵۵ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالخورده را به شهادت رسانده و بیش از ۱۹۴۸ نفر را زخمی کرد.

پس از توقف جنگ، گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی تحت نظارت مصر توافقنامه اولیه آتش‌بس را امضا کردند و قرار شد که دو طرف درباره تثبیت آتش‌بس توافق کنند و تاکنون این رژیم شروطی را برای حصول توافق نهایی مطرح کرده که از جمله آن آزادسازی چهار اسیر اسرائیلی نزد مقاومت به عنوان پیش شرط بازسازی نوار غزه است که مقاومت آن را رد کرده است.

اخبار مرتبط

ضرب الاجل یک هفته‌ای مقاومت به رژیم صهیونیستی

زمان یک سره کردن نبرد با اسرائیل فرا رسیده است/آمریکا دیگر ژاندارم جهان نیست

پیام قدردانی جنبش حماس به ایران به دلیل حمایت از ملت و مقاومت فلسطین

0 نظر

ارسال نظر

capcha